Разпореждане · № 4067/2021 · дело 3540/2021

30 март 2021 г.Актове на ВАСВърховен административен съд

Акт

Вид
Разпореждане
Номер
4067
Година на номера
2021
Дело №
3540/2021

Попитайте асистента за този запис

Безплатно
Два въпроса на седмица, без регистрация.

Текст на акта

По дело 3540 / 2021 Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е № 4067 София, 30.03.2021 Върховният административен съд на Република България - Четвърто отделение , в закрито заседание в състав: ПРЕДСЕДАТЕЛ: ТАТЯНА ХИНОВА сложи на разглеждане адм. дело № 3540 по описа за 2021 година , Производството е образувано по касационна жалба с вх. № 3829/18.03.2021 г. по описа на ВАС, подадена от ЕТ „Проектстрой – П. П.” срещу решение № 155 от 11.02.2021 г., постановено по преписка № КЗК-833/2020 г. на Комисията за защита на конкуренцията. С разпореждане на председателя на четвърто отделение на Върховния административен съд от 19.03.2021 г. касационната жалба е оставена без движение като нередовна, неотговаряща на изискванията на чл. 212, ал. 2 и чл. 213, т. 3 от АПК, приложими на основание чл.216, ал.7 и чл. 220, ал. 1 от ЗОП – касационната жалба не е приподписана от адвокат или юрисконсулт и към нея не е приложен документ за платена държавна такса. На касационния жалбоподател са дадени указания в 3-дневен срок от съобщението да представи касационна жалба в оригинал, приподписана от адвокат или юрисконсулт с приложено пълномощно за приподписването, а ако същият притежава юридическа правоспособност - да представи удостоверение за придобита правоспособност. Указано му е допълнително в същия срок, на основание чл. 220, ал. 1 от ЗОП, вр. чл. 2, ал. 1 от Тарифа за таксите, които се събират за производствата по Глава XXVII от ЗОП пред КЗК и пред ВАС да внесе държавна такса в размер на 850 (осемстотин и петдесет) лева по сметка на Върховния административен съд и да представи документ за внесена такса в деловодството на съда. Изрично е бил предупреден, че при неизпълнение на указанията в цялост в посочения срок касационната жалба ще бъде оставена без разглеждане, а след образуване производството ще бъде прекратено. Видно от данните по делото разпореждането е връчено на 19.03.2021 г. на електронен адрес, посочен по делото, като е отразено системно съобщение, че връчването е осъществено успешно. Срокът за изпълнение на указанията е изтекъл на 22.03.2021 г., понеделник – присъствен ден, като по преписката не са приложени доказателства за отстраняване на констатираните нередовности. Налице е хипотезата на чл. 213а, ал. 6, т. 2 от АПК, предвиждаща, че ако нередовностите не бъдат отстранени в дадения срок, председателят на отделението с разпореждане оставя жалбата без разглеждане и прекратява производството по делото. По изложените съображения, председателят на четвърто отделение на Върховния административен съд РАЗПОРЕДИ: ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ касационна жалба с вх. № 3829/18.03.2021 г. по описа на ВАС, подадена от ЕТ „Проектстрой – П. П.” срещу решение № 155 от 11.02.2021 г., постановено по преписка № КЗК-833/2020 г. на Комисията за защита на конкуренцията. ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 3540/2021 г. по описа на Върховния административен съд. Разпореждането може да се обжалва пред тричленен състав на четвърто отделение на ВАС в седемдневен срок от съобщаването му на страните. ПРЕДСЕДАТЕЛ:

Други данни

В регистъра от
17.08.2026
Последно в регистъра
19.09.2026