Разпореждане · № 9026/2021 · дело 7777/2021
Акт
- Вид
- Разпореждане
- Номер
- 9026
- Година на номера
- 2021
- Дело №
- 7777/2021
Попитайте асистента за този запис
Текст на акта
По дело 7777 / 2021 Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е № 9026 София, 04.08.2021 Върховният административен съд на Република България - Четвърто отделение , в закрито заседание в състав: ПРЕДСЕДАТЕЛ: ТАТЯНА ХИНОВА сложи на разглеждане адм. дело № 7777 по описа за 2021 година , Производството е образувано по касационна жалба с вх. № 10235/21.07.2021 г. по описа на ВАС, подадена от „Ем Си Ейч“ ООД срещу решение № 664 от 24.06.2021 г. на Комисията за защита на конкуренцията по преписка № КЗК-438/28.05.2021 г. С разпореждане на председателя на четвърто отделение на Върховния административен съд от 22.07.2021 г. касационната жалба е оставена без движение като нередовна, като неотговаряща на изискванията на чл.213, т. 3 от АПК, приложим на основание чл. 216, ал.7 и чл. 220, ал. 1 от ЗОП – към касационната жалба не е бил приложен документ за платена държавна такса. На касационния жалбоподател е дадено указание в 3-дневен срок от съобщението, на основание чл. 220, ал. 1 от ЗОП, вр. чл. 2, ал. 1 от Тарифа за таксите, които се събират за производствата по Глава XXVII от ЗОП пред КЗК и пред ВАС да внесе държавна такса в размер на 4500 лв. по сметка на съда с IBAN: BG62 BNBG 9661 3100 1780 01 и да представи документ за внесена такса в деловодството на съда. Указано му е било изрично, че при неизпълнение на указанията в посочения срок касационната жалба ще бъде оставена без разглеждане, а образуваното производство ще бъде прекратено. Видно от данните по делото разпореждането е било редовно връчено на 22.07.2021 г. на електронен адрес, посочен в касационната жалба, като е отразено системно съобщение, че връчването е осъществено успешно. Срокът за изпълнение на указанията е изтекъл на 26.07.2021 г., понеделник – първи присъствен ден, като по делото не са приложени доказателства за отстраняване на констатираните нередовности. Налице е хипотезата на чл. 213а, ал. 6, т. 2 от АПК, предвиждаща, че ако нередовностите не бъдат отстранени в дадения срок председателят на отделението с разпореждане оставя жалбата без разглеждане и прекратява производството. По изложените съображения председателят на четвърто отделение на Върховния административен съд РАЗПОРЕДИ: ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ касационна жалба, подадена от „Ем Си Ейч“ ООД срещу решение № 664 от 24.06.2021 г. на Комисията за защита на конкуренцията по преписка № КЗК-438/28.05.2021 г. ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 7777/2021 г. по описа на Върховния административен съд. Разпореждането може да се обжалва пред тричленен състав на четвърто отделение на Върховния административен съд в седемдневен срок от съобщаването му на страните. ПРЕДСЕДАТЕЛ:
Други данни
- В регистъра от
- 17.08.2026
- Последно в регистъра
- 19.09.2026