Разпореждане · № 10217/2021 · дело 9698/2021
Акт
- Вид
- Разпореждане
- Номер
- 10217
- Година на номера
- 2021
- Дело №
- 9698/2021
Попитайте асистента за този запис
Текст на акта
По дело 9698 / 2021 Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е № 10217 София, 08.10.2021 Върховният административен съд на Република България - Осмо отделение , в закрито заседание на осми октомври две хиляди и двадесет и първа година в състав: ПРЕДСЕДАТЕЛ: БИСЕРКА ЦАНЕВА сложи на разглеждане адм. дело № 9698 по описа за 2021 година , Производството е образувано по касационна жалба на „ВОТАН“ ЕООД, подадена чрез адв. А. Черногорски, против решение № 5871/10.10.2019 г. по адм. д. № 6627/2018 г. на Административен съд – София-град. С разпореждане на председателя на осмо отделение на Върховния административен съд от 28.07.2021 г. касационната жалба е оставена без движение, тъй като не отговаря на изискванията на чл. 213, т. 2 и чл. 213, т. 3 във вр. чл. 227а, ал. 3 от АПК. Указано е, че в 7-дневен срок от получаване на съобщението за разпореждането следва да се представи пълномощно за адв.– А. Черногорски – подписал касационната жалба, като в същия срок жалбоподателят трябва да внесе държавна такса в размер на 1 700 лева по сметка на ВАС и да представи документ за извършеното плащане. В разпореждането изрично е посочено, че при неизпълнение на указанията в срок, касационната жалба ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото ще бъде прекратено. Разпореждането е връчено на 03.08.2021 г. на посочения в жалбата съдебен адрес и е получено от Г. Асенова. Срокът за изпълнение на указанията е изтекъл на 10.08.2021 г. /вторник – присъствен ден/. Разпореждането е връчено и чрез имейл на адв. Черногорски, посочен в касационната жалба, на 01.09.2021 г., който в същия ден е потвърдил получаването му, като срокът за изпълнение на указанията е изтекъл на 08.09.2021 г. (сряда – присъствен ден). Разпореждането е връчено и на адреса на управление на дружеството, вписан в Търговския регистър, като е получено от управителя на 09.09.2021 г., съответно срокът за изпълнение на указанията е изтекъл на 16.09.2021 г. (четвъртък – присъствен ден). Нередовностите по жалбата не са отстранени в срок, поради което на основание чл. 213а, ал. 6, т. 2 от АПК, касационната жалба следва да бъде оставена без разглеждане, а производството по делото следва да бъде прекратено. Воден от горното, председателят на Осмо отделение на Върховния административен съд РАЗПОРЕДИ: ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ касационната жалба на „ВОТАН“ ЕООД, подадена чрез адв. А. Черногорски, против решение № 5871/10.10.2019 г. по адм. д. № 6627/2018 г. на Административен съд – София-град. ПРЕКРАТЯВА производството по адм. д. № 9698/2021 г. по описа на Върховен административен съд, Осмо отделение. Разпореждането подлежи на обжалване пред тричленен състав на Осмо отделение на Върховния административен съд в седемдневен срок от съобщаването му на страните. ПРЕДСЕДАТЕЛ:
Други данни
- В регистъра от
- 17.08.2026
- Последно в регистъра
- 19.09.2026