Разпореждане · № 1630/2022 · дело 1726/2022
Акт
- Вид
- Разпореждане
- Номер
- 1630
- Година на номера
- 2022
- Дело №
- 1726/2022
Попитайте асистента за този запис
Текст на акта
По дело 1726 / 2022 Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е № 1630 София, 22.02.2022 Върховният административен съд на Република България - Четвърто отделение , в закрито заседание в състав: ПРЕДСЕДАТЕЛ: ТАТЯНА ХИНОВА сложи на разглеждане адм. дело № 1726 по описа за 2022 година , Производството е образувано по частна жалба с вх. № 1743/08.02.2022 г. по описа на ВАС, подадена от кмета на Столична община – район „Красно село“ срещу т.4 от определение № 55 от 20.01.2022 г., постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка № КЗК-875/2021 г. С разпореждане на председателя на четвърто отделение на Върховния административен съд от 08.02.2022 г. частната жалба е оставена без движение като нередовна, неотговаряща на изискванията на чл.212, ал.2 и чл.213, т.3 от АПК, приложими на основание чл.216, ал.3 и чл.220, ал.1 от ЗОП – частната жалба не е приподписана от адвокат или юрисконсулт и към частната жалба не е бил приложен документ за заплатена държавна такса. На частния жалбоподател е дадено указание в тридневен срок от съобщаване на разпореждането да представи частна жалба приподписана от адвокат или юрисконсулт, или да представи удостоверение за юридическа правоспособност. Указано е в същия срок да внесе държавна такса в размер на 30 (тридесет) лева по сметка на Върховния административен съд IBAN - BG62 BNBG 9661 3100 1780 01 и да представи документ за внесена такса в деловодството на съда. Указано му е, че при неизпълнение на указанията в посочения срок и в цялост частната жалба ще бъде оставена без разглеждане, а образуваното производство ще бъде прекратено. Видно от данните по делото разпореждането е редовно връчено на 09.02.2022 г. на електронен адрес, посочен в частната жалба, като е отразено системно съобщение, че връчването е осъществено успешно. Срокът за изпълнение на указанията е изтекъл на 14.02.2022 г., понеделник – първият присъствен ден, като по делото не са приложени доказателства за отстраняване на констатираните нередовности. Налице е хипотезата на чл. 213а, ал. 6, т. 2 от АПК, предвиждаща, че ако нередовностите не бъдат отстранени в дадения срок, председателят на отделението с разпореждане оставя жалбата без разглеждане и прекратява производството по делото. По изложените съображения, председателят на четвърто отделение на Върховния административен съд РАЗПОРЕДИ: ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ частна жалба с вх. № 1743/08.02.2022 г. по описа на ВАС, подадена от кмета на Столична община – район „Красно село“ срещу т.4 от определение № 55 от 20.01.2022 г., постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка № КЗК-875/2021 г. ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 1726/2022 г. по описа на Върховния административен съд. Разпореждането може да се обжалва пред тричленен състав на четвърто отделение на ВАС в седемдневен срок от съобщаването му на страните. ПРЕДСЕДАТЕЛ:
Други данни
- В регистъра от
- 16.08.2026
- Последно в регистъра
- 19.09.2026