Разпореждане · № 2297/2022 · дело 2121/2022

10 март 2022 г.Актове на ВАСВърховен административен съд

Акт

Вид
Разпореждане
Номер
2297
Година на номера
2022
Дело №
2121/2022

Попитайте асистента за този запис

Безплатно
Два въпроса на седмица, без регистрация.

Текст на акта

По дело 2121 / 2022 Следващ акт Следващ акт Определение: 3474 / 12.04.2022 Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е № 2297 София, 10.03.2022 Върховният административен съд на Република България - Четвърто отделение , в закрито заседание в състав: ПРЕДСЕДАТЕЛ: ТАТЯНА ХИНОВА сложи на разглеждане адм. дело № 2121 по описа за 2022 година , Производството е образувано по частна жалба с вх. № 2478/22.02.2022 г. по описа на ВАС, подадена от П. Панайотов в качеството му на управител на „КАРИЯ ФИШ ТРЕЙДИНГ“ ООД срещу разпореждане № РЗП – 1 от 08.02.2022 г., постановено от председателя на Комисията за защита на конкуренцията. С разпореждане на председателя на четвърто отделение на Върховния административен съд от 23.02.2022 г. частната жалба е оставена без движение като нередовна, неотговаряща на изискванията на чл. 212, ал. 2 и чл. 213, т. 3 от АПК, приложими на основание чл. 216а, ал. 3 и чл. 220, ал. 1 от ЗОП – частната жалба не е приподписана от адвокат или юрисконсулт и към частната жалба не е бил приложен документ за заплатена държавна такса. На частния жалбоподател е дадено указание в тридневен срок от съобщаване на разпореждането да представи частна жалба приподписана от адвокат или юрисконсулт, или да представи удостоверение за юридическа правоспособност. Указано е в същия срок да внесе държавна такса в размер на 150 (сто и петдесет) лева по сметка на Върховния административен съд IBAN - BG62 BNBG 9661 3100 1780 01 и да представи документ за внесена такса в деловодството на съда. Указано му е, че при неизпълнение на указанията в посочения срок и в цялост частната жалба ще бъде оставена без разглеждане, а образуваното производство ще бъде прекратено. Видно от данните по делото разпореждането е редовно връчено на 23.02.2022 г. на електронен адрес, посочен в частната жалба, като е отразено системно съобщение, че връчването е осъществено успешно. Срокът за изпълнение на указанията е изтекъл на 28.02.2022 г., понеделник – първият присъствен ден, като по делото не са приложени доказателства за отстраняване на констатираните нередовности. Налице е хипотезата на чл. 213а, ал. 6, т. 2 от АПК, предвиждаща, че ако нередовностите не бъдат отстранени в дадения срок, председателят на отделението с разпореждане оставя жалбата без разглеждане и прекратява производството по делото. По изложените съображения, председателят на четвърто отделение на Върховния административен съд РАЗПОРЕДИ: ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ частна жалба с вх. № 2478/22.02.2022 г. по описа на ВАС, подадена от П. Панайотов в качеството му на управител на „КАРИЯ ФИШ ТРЕЙДИНГ“ ООД срещу разпореждане № РЗП – 1 от 08.02.2022 г., постановено от председателя на Комисията за защита на конкуренцията. ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 2121/2022 г. по описа на Върховния административен съд. Разпореждането може да се обжалва пред тричленен състав на четвърто отделение на ВАС в седемдневен срок от съобщаването му на страните. ПРЕДСЕДАТЕЛ:

Други данни

В регистъра от
16.08.2026
Последно в регистъра
19.09.2026