Разпореждане · № 4007/2022 · дело 3812/2022

27 април 2022 г.Актове на ВАСВърховен административен съд

Акт

Вид
Разпореждане
Номер
4007
Година на номера
2022
Дело №
3812/2022

Попитайте асистента за този запис

Безплатно
Два въпроса на седмица, без регистрация.

Текст на акта

По дело 3812 / 2022 Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е № 4007 София, 27.04.2022 Върховният административен съд на Република България - Четвърто отделение , в закрито заседание в състав: ПРЕДСЕДАТЕЛ: ТАТЯНА ХИНОВА сложи на разглеждане адм. дело № 3812 по описа за 2022 година , Производството е образувано по касационна жалба с вх. № 5231/13.04.2022 г. по описа на ВАС, подадена от „БИМ КОНСУЛТИНГ“ ООД, гр. София, срещу Решение № 208 от 24.03.2022 г. на Комисията за защита на конкуренцията по адм. преписка № КЗК-67/2022 г. С разпореждане на председателя на четвърто отделение на Върховния административен съд от 13.04.2022 г. касационната жалба е оставена без движение като нередовна, неотговаряща на изискванията по чл. 212, ал. 2 и чл. 213, т. 3 от АПК, приложими на основание чл. 216, ал. 7 и чл. 220, ал. 1 от ЗОП – касационната жалба не е приподписана от адвокат или юрисконсулт и към касационната жалба не е бил приложен документ за заплатена държавна такса. На касационния жалбоподател е дадено указание в тридневен срок от съобщаване на разпореждането да представи касационната жалба, приподписана от адвокат или юрисконсулт с приложено пълномощно, съответно за лице с юридическа правоспособност удостоверение за придобита правоспособност, и да внесе държавна такса в размер 850 (осемстотин и петдесет) лева по сметка на Върховния административен съд IBAN - BG62 BNBG 9661 3100 1780 01 като представи документ за внесена такса в деловодството на съда. Указано му е, че при неизпълнение на указанията и в цялост в посочения срок касационната жалба ще бъде оставена без разглеждане, а образуваното производство ще бъде прекратено. Съгласно данните по делото разпореждането е редовно връчено на касационния жалбоподател на 14.04.2022 г., по представения с административната справка по чл. 152,ал. 3 от АПК електронен адрес, на който последно е бил призован от административния орган, като е отразено системно съобщение, че връчването е извършено успешно. Срокът за изпълнение на указанията е изтекъл на 18.04.2022 г., понеделник – първият присъствен ден, като по делото не са приложени доказателства за отстраняване на констатираните нередовности. Налице е хипотезата на чл. 213а, ал. 6, т. 2 от АПК, предвиждаща, че ако нередовностите на касационната жалба не бъдат отстранени в дадения срок, председателят на отделението с разпореждане оставя жалбата без разглеждане и прекратява производството по делото. По изложените съображения, председателят на четвърто отделение на Върховния административен съд РАЗПОРЕДИ: ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ касационната жалба с вх. № 5231/13.04.2022 г. по описа на ВАС, подадена от „БИМ КОНСУЛТИНГ“ ООД, гр. София, срещу Решение № 208 от 24.03.2022 г. на Комисията за защита на конкуренцията по адм. преписка № КЗК-67/2022 г. ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 3812/2022 г. по описа на Върховния административен съд. Разпореждането може да се обжалва пред тричленен състав на четвърто отделение на ВАС в седемдневен срок от съобщаването му на страните. ПРЕДСЕДАТЕЛ:

Други данни

В регистъра от
16.08.2026
Последно в регистъра
19.09.2026