Разпореждане · № 4897/2022 · дело 4631/2022

20 май 2022 г.Актове на ВАСВърховен административен съд

Акт

Вид
Разпореждане
Номер
4897
Година на номера
2022
Дело №
4631/2022

Попитайте асистента за този запис

Безплатно
Два въпроса на седмица, без регистрация.

Текст на акта

По дело 4631 / 2022 РАЗПОРЕЖДАНЕ № 4897 гр. София , 20.05.2022 г. Върховният административен съд на Република България - Четвърто отделение , в закрито заседание в състав: ПРЕДСЕДАТЕЛ: ТАТЯНА ХИНОВА сложи на разглеждане административно дело № 4631 по описа за 2022 година Производството е образувано по частна жалба с вх.№ 6424/ 09.05.2022 г., подадена от „ЛОВАМЕД ГРУП“ ООД срещу определение № 321 от 21.04.2022г. постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка №КЗК-961/972/2021г. С разпореждане на председателя на четвърто отделение на Върховния административен съд от 09.05.2022г. частната жалба е оставена без движение като нередовна, неотговаряща на изискванията на чл.213, т.3 от АПК приложими на основание чл.216а, ал.3 и чл.220, ал.1 от ЗОП към частната жалба не е приложен документ за платена държавна такса. На частния жалбоподател са дадени указания в тридневен срок да внесе по сметка на Върховния административен съд IBAN - BG62 BNBG 9661 3100 1780 01 държавна такса в размер на 150 /сто и петдесет/ лева и да представи документ за внесена такса в деловодството на съда. С разпореждането изрично е указано на частния жалбоподател, че при неизпълнение на указанията в посочения срок и в цялост частната жалба ще се остави без разглеждане. Видно от данните по делото разпореждането е връчено на 10.05.2022г. на електронен адрес, в съответствие с разпоредбата на чл.18а, ал.5 от АПК, на който са връчвани съобщенията в производството пред Комисията за защита на конкуренцията. Връчването е удостоверено с електронно генерирано съобщение за получаване. Срокът за изпълнение на указанията е изтекъл на 13.05.2022г. – петък присъствен ден, като по преписката не са приложени доказателства за отстраняване на констатираните нередовности. Налице е хипотезата на чл. 213а, ал. 6, т.2, във връзка с чл.235а от АПК, предвиждаща, че ако нередовностите не бъдат отстранени в дадения срок председателят на отделението с разпореждане оставя жалбата без разглеждане и прекратява производството по делото. По изложените съображения, председателят на четвърто отделение на Върховния административен съд Р А З П О Р Е Д И : ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ частна жалба с вх.№ 6424/ 09.05.2022 г., подадена от „ЛОВАМЕД ГРУП“ ООД срещу определение № 321 от 21.04.2022г. постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка №КЗК-961/972/2021г. ПРЕКРАТЯВА производството по адм. д. № 4631/2022г. по описа на Върховния административен съд. Разпореждането може да се обжалва пред тричленен състав на четвърто отделение на Върховния административен съд в седемдневен срок от съобщаването му на страните. ПРЕДСЕДАТЕЛ:

Други данни

В регистъра от
17.08.2026
Последно в регистъра
19.09.2026