Разпореждане · № 6667/2022 · дело 6191/2022

6 юли 2022 г.Актове на ВАСВърховен административен съд

Акт

Вид
Разпореждане
Номер
6667
Година на номера
2022
Дело №
6191/2022

Попитайте асистента за този запис

Безплатно
Два въпроса на седмица, без регистрация.

Текст на акта

По дело 6191 / 2022 РАЗПОРЕЖДАНЕ № 6667 гр. София , 06.07.2022 г. Върховният административен съд на Република България - Четвърто отделение , в закрито заседание в състав: ПРЕДСЕДАТЕЛ: ТАТЯНА ХИНОВА сложи на разглеждане административно дело № 6191 по описа за 2022 година Производството е образувано по частна жалба с вх.№ 9063/ 24.06.2022 г., подадена от „БИ ГРЕЙТ“ ЕООД, представлявано от управителя Б. Георгиева срещу определение № 447 от 09.06.2022г. постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка № КЗК-267/2022г. С разпореждане на председателя на четвърто отделение на Върховния административен съд от 24.06.2022г. частната жалба е оставена без движение като нередовна, неотговаряща на изискванията на чл.212, ал.2 и чл.213, т.3 от АПК, приложими на основание чл.216а, ал.3 и чл.220, ал.1, изр.трето от ЗОП – частната жалба не е приподписана от адвокат или юрисконсулт и към частната жалба не е приложен документ за платена държавна такса. На частния жалбоподател са дадени указания в тридневен срок да внесе по сметка на Върховния административен съд IBAN - BG62 BNBG 9661 3100 1780 01 държавна такса в размер на 150 /сто и петдесет/ лева и да представи документ за внесена такса в деловодството на съда, както и да представи частна жалба, приподписана от адвокат или юрисконсулт и приложено пълномощно. С разпореждането изрично е указано на частния жалбоподател, че при неизпълнение на указанията в посочения срок и в цялост частната жалба ще се остави без разглеждане. Видно от данните по делото разпореждането е връчено на 27.06.2022г. на електронен адрес, в съответствие с разпоредбата на чл.18а, ал.5 от АПК, на който са връчвани съобщенията в производството пред Комисията за защита на конкуренцията и посочен в адресната част на частната жалба. Връчването е удостоверено с електронно генерирано съобщение за получаване. Срокът за изпълнение на указанията е изтекъл на 30.06.2022г. – четвъртък присъствен ден. Не са представени доказателства за изправяне на констатираната нередовност. На 30.06.2022г. е постъпила и молба от управителя на търговското дружество – частен жалбоподател, с която заявява, че не е подавала жалба и не желае да обжалва акта на КЗК. Изявлението е с характер на оттеглена частна жалба. Налице е хипотезата на чл. 213а, ал. 6, т.2, във връзка с чл.235а от АПК, предвиждаща, че ако нередовностите не бъдат отстранени в дадения срок или са налице основанията по чл.215 от АПК, председателят на отделението с разпореждане оставя жалбата без разглеждане и прекратява производството по делото. По изложените съображения, председателят на четвърто отделение на Върховния административен съд Р А З П О Р Е Д И : ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ частна жалба с вх.№ 9063/ 24.06.2022 г., подадена от „БИ ГРЕЙТ“ ЕООД, представлявано от управителя Б. Георгиева срещу определение № 447 от 09.06.2022г. постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка № КЗК-267/2022г. ПРЕКРАТЯВА производството по адм. д. № 6191/2022г. по описа на Върховния административен съд. Разпореждането може да се обжалва пред тричленен състав на четвърто отделение на Върховния административен съд в седемдневен срок от съобщаването му на страните. ПРЕДСЕДАТЕЛ:

Други данни

В регистъра от
17.08.2026
Последно в регистъра
19.09.2026