Разпореждане · № 9756/2022 · дело 10200/2022
Акт
- Вид
- Разпореждане
- Номер
- 9756
- Година на номера
- 2022
- Дело №
- 10200/2022
Попитайте асистента за този запис
Текст на акта
По дело 10200 / 2022 Следващ акт Следващ акт Определение: 11605 / 14.12.2022 РАЗПОРЕЖДАНЕ № 9756 София , 02.11.2022 г. Върховният административен съд на Република България - Четвърто отделение , в закрито заседание в състав: Председател : ТАТЯНА ХИНОВА сложи на разглеждане административно дело № 10200 по описа за 2022 година Производството е образувано по касационна жалба с вх. № 15366/ 21.10.2022 г., подадена от „ТРЕЙД КАР - 93“ ЕООД, [ЕИК], представлявано от управителя Г. Асанов, чрез адв. В. Русева, срещу решение № 680 от 29.09.2022 г., постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка № КЗК-482/2022 г. С разпореждане на председателя на четвърто отделение на Върховния административен съд от 24.10.2022 г. касационната жалба е оставена без движение като нередовна, неотговаряща на изискванията на чл. 212, ал. 2 и чл. 213, т. 2 и т. 3 от АПК, приложими на основание чл. 216, ал. 7 и чл. 220, ал. 1, изр. второ от ЗОП – касационната жалба е приподписана от адвокат без да е приложено пълномощно за касационната инстанция и към касационната жалба не е представен документ за платена държавна такса. На касационния жалбоподател са дадени указания в тридневен срок, в съответствие с чл. 216, ал. 2 от ЗОП, да представи пълномощно за приподписалия касационната жалба адвокат и да внесе държавна такса в размер 850 /осемстотин и петдесет/ лева по сметката на Върховния административен съд, като представи документ за плащането в деловодството на съда. С разпореждането изрично е указано на касационния жалбоподател, че при неизпълнение на указанията в посочения срок и в цялост касационната жалба ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото прекратено. Съгласно данните по делото разпореждането е връчено на касационния жалбоподател на 24.10.2022 г. на електронен адрес, в съответствие с разпоредбата на чл. 18а, ал. 5 от АПК, на който електронен адрес са връчвани съобщенията в производството пред Комисията за защита на конкуренцията и съгласно представената справка по чл. 152, ал. 3 от АПК. Връчването е удостоверено с електронно генерирано съобщение за получаване като е отразено системно съобщение, че връчването е осъществено успешно. Срокът за изпълнение на указанията е изтекъл на 27.10.2022 г., четвъртък - присъствен ден. В срока за отстраняване на нередовностите е постъпила молба, по пощенски път с п. кл. от 27.10.2022 г., с която частично е изпълнено разпореждането за отстраняване на нередовностите. Към молбата е приложено пълномощно за приподписалия касационната жалба адвокат, но не са представени доказателства за отстраняване на констатираната нередовност по отношение на заплащането на държавна такса за производството пред касационната инстанция. Налице е хипотезата на чл. 213а, ал. 6, т. 2 от АПК предвиждаща, че ако нередовностите не бъдат отстранени в дадения срок, председателят на отделението с разпореждане оставя жалбата без разглеждане и прекратява производството по делото. По изложените съображения, председателят на четвърто отделение на Върховния административен съд Р А З П О Р Е Д И : ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ касационна жалба с вх. № 15366/ 21.10.2022 г., подадена от „ТРЕЙД КАР - 93“ ЕООД, [ЕИК], представлявано от управителя Г. Асанов, срещу решение № 680 от 29.09.2022 г., постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка № КЗК-482/2022 г. ПРЕКРАТЯВА производството по адм. д. № 10200/2022 г. по описа на Върховния административен съд. Разпореждането може да се обжалва пред тричленен състав на четвърто отделение на Върховния административен съд в седемдневен срок от съобщаването му на страните. Председател :
Други данни
- В регистъра от
- 17.08.2026
- Последно в регистъра
- 19.09.2026