Разпореждане · № 496/2023 · дело 527/2023

17 януари 2023 г.Актове на ВАСВърховен административен съд

Акт

Вид
Разпореждане
Номер
496
Година на номера
2023
Дело №
527/2023

Попитайте асистента за този запис

Безплатно
Два въпроса на седмица, без регистрация.

Текст на акта

По дело 527 / 2023 РАЗПОРЕЖДАНЕ № 496 София , 17.01.2023 г. Върховният административен съд на Република България - Четвърто отделение , в закрито заседание в състав: Председател : ТАТЯНА ХИНОВА сложи на разглеждане административно дело № 527 по описа за 2023 година Производството е образувано по частна жалба, подадена от „ДЪЧМЕД ИНТЕРНЕШАНЪЛ“ ЕООД, с вх. № 137/04.01.2023 г. по описа на ВАС срещу разпореждане № РоткЗОП-192 от 21.12.2022г. на председателя на Комисията за защита на конкуренцията. С разпореждане на председателя на четвърто отделение на Върховния административен съд от 04.01.2023г частната жалба е оставена без движение като нередовна, неотговаряща на изискванията на чл.216а, ал.1 и чл. 220, ал. 1, изр. трето от ЗОП, вр. чл. 235а от АПК - към частната жалба не е приложен документ за платена държавна такса. На частния жалбоподател са дадени указания в тридневен срок от уведомяването да внесе държавна такса в размер на 150 (сто и петдесет) лева по сметка на Върховния административен съд: IBAN - BG62 BNBG 9661 3100 1780 01, или да заплати същата на ПОС-терминал в канцелария 13, партер, в сградата на Върховен административен съд, и да представи документ за внесена такса в деловодството на съда. Указано е, че при неизпълнение на указанията в посочения срок и в цялост частната жалба ще бъде оставена без разглеждане, а образуваното производство ще бъде прекратено. Видно от данните по делото разпореждането е връчено на 05.01.2023г. на електронен адрес, в съответствие с разпоредбата на чл.18а, ал.5 от АПК, посочен като съдебен адрес в адресната част на жалбата. Получено е автоматично генерирано съобщение за получаване на разпореждането. Срокът за изправяне на констатираната нередовност е изтекъл на 09.01.2023г. понеделник – първият присъствен ден. Дадените указания не са изпълнени, поради което е налице хипотезата на чл. 213а, ал. 6, т.2, приложим на основание чл.236 от АПК, предвиждаща, че ако нередовностите не бъдат отстранени в дадения срок, председателят на отделението с разпореждане оставя жалбата без разглеждане и прекратява производството по делото. По изложените съображения, председателят на четвърто отделение на Върховния административен съд Р А З П О Р Е Д И : ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ частна жалба, подадена от „ДЪЧМЕД ИНТЕРНЕШАНЪЛ“ ЕООД, с вх. № 137/04.01.2023 г. по описа на ВАС срещу разпореждане № РоткЗОП-192 от 21.12.2022г. на председателя на Комисията за защита на конкуренцията. ПРЕКРАТЯВА производството по адм. д. № 527/2023г. по описа на Върховния административен съд. Разпореждането може да се обжалва пред тричленен състав на четвърто отделение на Върховния административен съд в седемдневен срок от съобщаването му на страните. Председател :

Други данни

В регистъра от
16.08.2026
Последно в регистъра
19.09.2026