Разпореждане · № 7634/2023 · дело 6560/2023

11 юли 2023 г.Актове на ВАСВърховен административен съд

Акт

Вид
Разпореждане
Номер
7634
Година на номера
2023
Дело №
6560/2023

Попитайте асистента за този запис

Безплатно
Два въпроса на седмица, без регистрация.

Текст на акта

По дело 6560 / 2023 РАЗПОРЕЖДАНЕ № 7634 София , 11.07.2023 г. Върховният административен съд на Република България Четвърто отделение в закрито заседание в състав: Председател : ТАТЯНА ХИНОВА сложи на разглеждане административно дело № 6560 по описа за 2023 година Производството е образувано по частна жалба с вх.№ 9420 от 26.06.2023г., подадена от „АЛФА СОТ БЪЛГАРИЯ“ ООД срещу определение № 575 от 15.06.2023г., постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка № КЗК-434/2023г. С разпореждане на председателя на четвърто отделение от 26.06.2023г. частната жалба е оставена без движение, като неотговаряща на изискванията на чл. 212, ал. 2 и чл. 213, т. 2 и 3 от АПК, приложими на основание чл. 216а, ал. 3 и чл. 220, ал. 1 от ЗОП – частната жалба не е приподписана от адвокат или юрисконсулт и липсва документ за платена държавна такса. На частния жалбоподател са дадени указания в тридневен срок от съобщението, подателят на частната жалба следва да представи частната жалба приподписана от адвокат или юрисконсулт като приложи надлежно пълномощно за касационната инстанция. Указано е, че в случай, че частният жалбоподател или неговият законен представител, като се касае за юридическо лице, е лице с юридическа правоспособност, следва да представи удостоверение за придобита юридическа правоспособност. Дадени са указания в същия срок от съобщаване на разпореждането на осн. чл. 220, ал. 1, изр. трето от ЗОП, вр. чл. 235а от АПК частният жалбоподател да внесе държавна такса в размер 150 (сто и петдесет) лева по сметка на Върховния административен съд: IBAN - BG62 BNBG 9661 3100 1780 01, или да заплати същата на ПОС-терминал в канцелария 13, партер, в сградата на Върховен административен съд, и да приложи документ за внесена такса в деловодството на съда. Указано е, че при неизпълнение на указанията в цялост и в посочения срок жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а след образуване производството ще бъде прекратено. Разпореждането е изпратено за връчване на електронен адрес, на който са връчвани съобщения в първоинстанционното производство и посочен в адресната част на частната жалба в съответствие с разпоредбата на чл.18а, ал.5 от АПК. Получено е автоматично генерирано съобщение за постъпване на разпореждането в електронната система на получателя на 27.06.2023г. Срокът за изправяне на констатираната нередовност е изтекъл на 30.06.2023г. петък – присъствен ден. На 10.07.2023г. в регистратурата на съда е постъпила писмена молба от частния жалбоподател, с която заявява, че е изпълнил дадените указания. Приложени са частна жалба приподписана от адв.Христов, пълномощно и квитанция за платена държавна такса. Доказателствата за изправяне на констатираните нередовности са внесени в съда значително след изтичане на преклузивния срок за изправяне, поради което не следва да се вземат предвид. С оглед на изложеното, счетох че дадените указания не са изпълнени в срок, поради което е налице хипотезата на чл. 213а, ал. 6, т.2, приложим на основание чл.236 от АПК, предвиждаща, че ако нередовностите не бъдат отстранени в дадения срок, председателят на отделението с разпореждане оставя жалбата без разглеждане и прекратява производството по делото. По изложените съображения, председателят на четвърто отделение на Върховния административен съд Р А З П О Р Е Д И : ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ частна жалба, с вх.№ 9420 от 26.06.2023г., подадена от „АЛФА СОТ БЪЛГАРИЯ“ ООД срещу определение № 575 от 15.06.2023г., постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка № КЗК-434/2023г. ПРЕКРАТЯВА производството по адм. д. № 6560/2023г. по описа на Върховния административен съд. Разпореждането може да се обжалва пред тричленен състав на четвърто отделение на Върховния административен съд в седемдневен срок от съобщаването му на страните. Председател :

Други данни

В регистъра от
16.08.2026
Последно в регистъра
19.09.2026