Разпореждане · № 8482/2023 · дело 7966/2023

31 август 2023 г.Актове на ВАСВърховен административен съд

Акт

Вид
Разпореждане
Номер
8482
Година на номера
2023
Дело №
7966/2023

Попитайте асистента за този запис

Безплатно
Два въпроса на седмица, без регистрация.

Текст на акта

По дело 7966 / 2023 РАЗПОРЕЖДАНЕ № 8482 София , 31.08.2023 г. Върховният административен съд на Република България - Четвърто отделение, в закрито заседание в състав: Председател : КРАСИМИР КЪНЧЕВ сложи за разглеждане административно дело № 7966 по описа за 2023 година Производството е образувано по частна жалба с вх. № 12125 от 17.08.2023г., подадена от "Национален перилен комбинат" ООД срещу разпореждане №РоткЗОП-132/07.08.2023г. на председателя на Комисията за защита на конкуренцията. С разпореждане на председателя на четвърто отделение от 17.08.2023г. частната жалба е оставена без движение, като неотговаряща на изискванията на чл. 212, ал. 2 и чл. 213, т. 2 и т. 3 от АПК, приложими на основание чл. 216а, ал. 3 и чл. 220, ал. 1 от ЗОП – частната жалба не е приподписана от адвокат или юрисконсулт и липсва документ за платена държавна такса. На частният жалбоподател са дадени указания в тридневен срок от съобщението да представи частната жалба, приподписана от адвокат или юрисконсулт, като приложи надлежно пълномощно за касационната инстанция. Указано е, че в случай, че частният жалбоподател или неговият законен представител, като се касае за юридическо лице, е лице с юридическа правоспособност, да представи удостоверение за придобита юридическа правоспособност. Дадени са указания в същия срок от съобщението, на основание чл. 220, ал. 1, изр. трето от ЗОП, вр. чл. 235а от АПК, частният жалбоподател да внесе държавна такса в размер 150 (сто и петдесет) лева по сметка на Върховния административен съд: IBAN - BG62 BNBG 9661 3100 1780 01, или да заплати същата на ПОС-терминал в канцелария 13, партер, в сградата на Върховен административен съд, и да приложи документ за внесена такса в деловодството на съда. Указано е, че при неизпълнение на указанията в цялост и в посочения срок касационната жалба ще бъде оставена без разглеждане, а след образуване производството ще бъде прекратено. Разпореждането е връчено на частния жалбоподател на основание чл.216а, ал.2 вр. чл.216, ал.4 от ЗОП на електронен адрес, на който са връчвани съобщенията в първоинстанционното производство, който електронен адрес частният жалбоподател е посочил изрично и в частната си жалба. С автоматично генерирано съобщение е удостоверено получаване на съобщението в електронната система на получателя на дата 21.08.2023г. Срокът за изправяне на констатираните нередовности е изтекъл на 24.08.2023г. – четвъртък, присъствен ден. Указанията за изправяне на нередовността на касационната жалба не са изпълнени. Налице е хипотезата на чл. 213а, ал. 6, т.2 вр. чл.231 от АПК, предвиждаща, че ако нередовностите не бъдат отстранени в дадения срок, председателят на отделението с разпореждане оставя жалбата без разглеждане и прекратява производството по делото. По изложените съображения, и. ф. председателят на четвърто отделение на Върховния административен съд Р А З П О Р Е Д И : ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ частна жалба с вх. № 12125 от 17.08.2023г., подадена от "Национален перилен комбинат" ООД срещу разпореждане №РоткЗОП-132/07.08.2023г. на председателя на Комисията за защита на конкуренцията. ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 7966/2023 г. по описа на Върховния административен съд. Разпореждането може да се обжалва пред тричленен състав на IV отделение на ВАС в седемдневен срок от съобщаването му на страните. Председател :

Други данни

В регистъра от
16.08.2026
Последно в регистъра
19.09.2026