Разпореждане · № 8885/2023 · дело 9193/2023
Акт
- Вид
- Разпореждане
- Номер
- 8885
- Година на номера
- 2023
- Дело №
- 9193/2023
Попитайте асистента за този запис
Текст на акта
По дело 9193 / 2023 РАЗПОРЕЖДАНЕ № 8885 София , 26.09.2023 г. Върховният административен съд на Република България - Четвърто отделение, в закрито заседание в състав: Председател : ТАТЯНА ХИНОВА сложи за разглеждане административно дело № 9193 по описа за 2023 година Производството е образувано по частна жалба с вх.№ 13328 от 15.09.2023г., подадена от „ЕКОСТРОЙ“ АД срещу разпореждане № РоткЗОП-108 от 16.06.2023г., постановено от председателя на Комисията за защита на конкуренцията. С разпореждане на и.ф. председателя на четвърто отделение 18.09.023г. частната жалба е оставена без движение като неотговаряща на изискванията на чл. 212, ал. 2 и чл. 213, т. 2 и 3 от АПК, приложими на основание чл. 216а, ал. 3 и чл. 220, ал. 1 от ЗОП – частната жалба не е приподписана от адвокат или юрисконсулт, липсва документ за платена държавна такса. Дадени са указания в тридневен срок жалбоподателят да представи частната жалба приподписана от адвокат или юрисконсулт като приложи надлежно пълномощно за касационната инстанция. Указано е, че в случай, че частният жалбоподател или неговият законен представител, като се касае за юридическо лице, е лице с юридическа правоспособност, следва да представи удостоверение за придобита юридическа правоспособност. Дадени са указания в същия срок от съобщаване на разпореждането на осн. чл. 220, ал. 1, изр. трето от ЗОП, вр. чл. 235а от АПК жалбоподателят да внесе държавна такса в размер 150 (сто и петдесет) лева по сметка на Върховния административен съд: IBAN - BG62 BNBG 9661 3100 1780 01, или да заплати същата на ПОС-терминал в канцелария 13, партер, в сградата на Върховен административен съд, и да приложи документ за внесена такса в деловодството на съда. Със същото разпореждане са дадени указания частният жалбоподател да представи доказателства за спазването на преклузивния срок за упражняване на правото на обжалване. Частният жалбоподател е уведомен, че при неизпълнение на указанията в цялост и в посочения срок жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а след образуване производството ще бъде прекратено. Разпореждането е изпратено за връчване на електронен адрес, посочен в адресната част на частната жалба. Получено е автоматично генерирано съобщение за постъпване на разпореждането в електронната система на получателя на 18.09.2023г. В изпълнение на дадените указания и в посочения срок е представена частна жалба, приподписана от адв.К. Денева, с приложено пълномощно, както и вносна бележка за весена държавна такса в размер на 150лв. Представена е разпечатка от входяща електронна поща на жалбоподателя, от която не може да се направи извод за изпращане на съобщение от Комисията за защита на конкуренцията за постановеното разпореждане. В същото време по преписката се съдържат доказателства за връчване на разпореждането на дата 16.06.2023г. на посочените в адресната част на жалбата, с която е сезирана КЗК, електронен адрес и факс. Генерирано е съобщение за получаване на факса и на електронното съобщение на тази дата. С оглед удостоверените дати на получаване на препис от разпореждането, срокът за обжалване е изтекъл на 19.06.2023г. частната жалба е подадена на 12.09.2023г. в деловодството на Върховния административен съд. С оглед на изложеното, счетох че е налице хипотезата на чл. 213а, ал. 6, т.2, приложим на основание чл.236 от АПК, предвиждаща, че ако е налице някое от основанията по чл.215, приложим на основание чл.236 от АПК, председателят на отделението с разпореждане оставя жалбата без разглеждане и прекратява производството по делото. В случая частната жалба е подадена извън преклузивния срок за обжалване по чл.216а, ал.1 от ЗОП, поради което и на основание чл.215, т.3, приложим на основание чл.236 от АПК частната жалба е недопустима за разглеждане. По изложените съображения, председателят на четвърто отделение на Върховния административен съд Р А З П О Р Е Д И : ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ частна жалба с вх.№ 13328 от 15.09.2023г., подадена от „ЕКОСТРОЙ“ АД срещу разпореждане № РоткЗОП-108 от 16.06.2023г., постановено от председателя на Комисията за защита на конкуренцията. ПРЕКРАТЯВА производството по адм. д. № 9193/2023г. по описа на Върховния административен съд. Разпореждането може да се обжалва пред тричленен състав на четвърто отделение на Върховния административен съд в седемдневен срок от съобщаването му на страните. Председател :
Други данни
- В регистъра от
- 16.08.2026
- Последно в регистъра
- 19.09.2026