Разпореждане · № 10783/2023 · дело 10705/2023

8 ноември 2023 г.Актове на ВАСВърховен административен съд

Акт

Вид
Разпореждане
Номер
10783
Година на номера
2023
Дело №
10705/2023

Попитайте асистента за този запис

Безплатно
Два въпроса на седмица, без регистрация.

Текст на акта

По дело 10705 / 2023 РАЗПОРЕЖДАНЕ № 10783 София , 08.11.2023 г. Върховният административен съд на Република България - Четвърто отделение, в закрито заседание в състав: Председател : ТАТЯНА ХИНОВА сложи за разглеждане административно дело № 10705 по описа за 2023 година Производството е образувано по касационна жалба с вх.№ 15249 от 25.10.2023 г., подадена от „ВНП ФАСИЛИТИ“ ЕООД, срещу решение № 978 от 05.10.2023 г. на Комисията за защита на конкуренцията, постановено по преписка № КЗК 672/2023 г. С разпореждане на председателя на четвърто отделение от 25.10.2023 г. касационната жалба е оставена без движение като неотговаряща на изискванията на чл. 212, ал. 2 и чл. 213, т. 2 и 3 от АПК, приложими на основание чл. 216, ал. 7 и чл. 220, ал. 1 от ЗОП – касационната жалба е приподписана от адвокат без да е приложено пълномощно за касационната инстанция и липсва документ за платена държавна такса. Дадени са указания в тридневен срок жалбоподателят да представи пълномощно за приподписалия адвокат. Указано е, че в случай, че касационният жалбоподател или неговият законен представител, ако се касае за юридическо лице, е лице с юридическа правоспособност, да представи удостоверение за придобита юридическа правоспособност. Дадени са указания в същия срок от съобщаване на разпореждането на осн. чл. 220, ал. 1 от ЗОП, вр. чл. 2, ал. 1 от Тарифа за таксите, които се събират за производствата по Глава XXVII от ЗОП пред КЗК и пред ВАС жалбоподателят да внесе държавна такса в размер 4500 лв. по сметка на Върховния административен съд и да приложи документ за внесена такса в деловодството на съда. Касационният жалбоподател е уведомен, че при неизпълнение на указанията в цялост и в посочения срок жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а след образуване производството ще бъде прекратено. Разпореждането е изпратено за връчване на електронен адрес, посочен в адресната част на касационната жалба. Получено е автоматично генерирано съобщение за постъпване на разпореждането в електронната система на получателя на 26.10.2023 г. Срокът за изправяне на констатираните нередовности е изтекъл на 30.10.2023 г. – понеделник, първият присъствен ден. Указанията за изправяне на нередовността на касационната жалба не са изпълнени. Налице е хипотезата на чл. 213а, ал. 6, т. 2 от АПК, предвиждаща, че ако нередовностите не бъдат отстранени в дадения срок, председателят на отделението с разпореждане оставя жалбата без разглеждане и прекратява производството по делото. По изложените съображения, председателят на четвърто отделение на Върховния административен съд Р А З П О Р Е Д И : ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ касационна жалба с вх.№ 15249 от 25.10.2023 г., подадена от „ВНП ФАСИЛИТИ“ ЕООД, срещу решение № 978 от 05.10.2023 г. на Комисията за защита на конкуренцията, постановено по преписка № КЗК 672/2023 г. ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 10705/2023 г. по описа на Върховния административен съд. Разпореждането може да се обжалва пред тричленен състав на IV отделение на ВАС в седемдневен срок от съобщаването му на страните. Председател :

Други данни

В регистъра от
16.08.2026
Последно в регистъра
19.09.2026