Определение · № 10854/2023 · дело 10738/2023
Акт
- Вид
- Определение
- Номер
- 10854
- Година на номера
- 2023
- Дело №
- 10738/2023
Попитайте асистента за този запис
Текст на акта
По дело 10738 / 2023 ОПРЕДЕЛЕНИЕ № 10854 София , 09.11.2023 г. Върховният административен съд на Република България - Четвърто отделение, в закрито заседание в състав: Председател : ТАТЯНА ХИНОВА Членове: МИРА РАЙЧЕВА МАРИЯ РАДЕВА при секретар и с участието на прокурора изслуша докладваното от председателя ТАТЯНА ХИНОВА по административно дело № 10738/2023 г. Производството е по чл.208 – чл.228 от Административнопроцесуалния кодекс, приложими на основание чл.216, ал.7 от ЗОП. Образувано е по две касационни жалби, касационна жалба с вх.№15254/25.10.2023г, подадена от „АЕС-Х“ ООД и касационна жалба с вх.№15256/25.10.2023г., подадена от председателя на УС на Агенция пътна инфраструктура, срещу решение № 962 от 05.10.2023г., постановено по преписка № КЗК-719/742/751/755/784/785/2023 г. от Комисията за защита на конкуренцията. С разпореждане на председателя на четвърто отделение на ВАС от 25.10.2023 г., касационната жалба, подадена от председателя на УС на АПИ е оставена без движение като нередовна – неотговаряща на изискванията на чл.213, т.3 от АПК, приложим на основание чл.216, ал.7 от ЗОП. На касационния жалбоподател са дадени указания в тридневен срок от получаване на съобщението да внесе по сметка на Върховния административен съд, държавна такса в размер на 4500лв и да представи по делото документ, установяващ внасянето. Указани са неблагоприятните последици от неизпълнението на това задължение, а именно - оставяне на касационната жалба без разглеждане и прекратяване на образуваното по нея производство. Разпореждането е съобщено на посочената в касационната жалба, електронна поща. На 26.10.2023 г. е получено електронно генерирано съобщение за получаване на разпореждането в електронната система на получателя. Срокът за изправяне на нередовността е изтекъл на 30.10.2023г. понеделник, първият присъствен ден. Указанията за изправяне на нередовността на подадената касационна жалба не са изпълнени. Поради неизпълнение на указанията за внасяне на дължимата по делото държавна такса и представяне на платежен документ, установяващ внасянето й, жалбата следва да бъде оставена без разглеждане, а образуваното по нея съдебно производство да бъде прекратено. Воден от горното и на основание чл. 213а, ал. 6, т. 2 от АПК във връзка с чл. 216, ал. 7 от ЗОП, Върховният административен съд, четвърто отделение, ОПРЕДЕЛИ: ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ касационна жалба с вх.№15256/25.10.2023г., подадена от председателя на УС на Агенция пътна инфраструктура, срещу решение № 962 от 05.10.2023г., постановено по преписка № КЗК-719/742/751/755/784/785/2023 г. от Комисията за защита на конкуренцията. ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 10738/2023 г. по описа на Върховния административен съд, четвърто отделение само в частта образувана по тази жалба. Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред петчленен състав на Върховния административен съд в седемдневен срок от съобщаването му. След влизане в сила на определението делото да се докладва на председателя на четвърто отделение на Върховния административен съд за насрочването му в открито съдебно заседание по касационната жалба на вх.№15254/25.10.2023г, подадена от „АЕС-Х“ ООД. Вярно с оригинала, Председател : /п/ ТАТЯНА ХИНОВА секретар: Членове: /п/ МИРА РАЙЧЕВА /п/ МАРИЯ РАДЕВА
Други данни
- В регистъра от
- 16.08.2026
- Последно в регистъра
- 19.09.2026