Разпореждане · № 11585/2023 · дело 11193/2023

24 ноември 2023 г.Актове на ВАСВърховен административен съд

Акт

Вид
Разпореждане
Номер
11585
Година на номера
2023
Дело №
11193/2023

Попитайте асистента за този запис

Безплатно
Два въпроса на седмица, без регистрация.

Текст на акта

По дело 11193 / 2023 РАЗПОРЕЖДАНЕ № 11585 София , 24.11.2023 г. Върховният административен съд на Република България - Четвърто отделение, в закрито заседание в състав: Председател : ТАТЯНА ХИНОВА сложи за разглеждане административно дело № 11193 по описа за 2023 година Производството е образувано по касационна жалба, с вх.№ 15712 от 02.11.2023г., подадена от „НЕК ГРУП“ ЕООД срещу решение № 1011 от 12.10.2023г., постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка № КЗК-657/2023г. С разпореждане на председателя на четвърто отделение от 02.11.2023г. касационната жалба е оставена без движение като нередовна - неотговаряща на изискванията на чл. 213, т. 3 от АПК, приложими на основание чл. 216, ал. 7 и чл. 220, ал. 1 от ЗОП – към касационната жалба не е приложен документ за платена държавна такса. На касационния жалбоподател са дадени указания в тридневен срок, на основание чл. 220, ал. 1 от ЗОП, вр. чл. 2, ал. 1 от Тарифа за таксите, които се събират за производствата по Глава XXVII от ЗОП пред КЗК и пред ВАС, да внесе държавна такса в размер 850 (осемстотин и петдесет) лева по сметка на Върховния административен съд: IBAN - BG62 BNBG 9661 3100 1780 01, или да заплати същата на ПОС-терминал в канцелария 13, партер, в сградата на Върховен административен съд, и да представи документ за внесена такса в деловодството на съда. Разпореждането е връчено на касационния жалбоподател на основание чл.18а, ал.5 от АПК на електронни адреси, на които са връчвани съобщенията в производството пред Комисията за защита на конкуренцията. С автоматично генерирано съобщение е удостоверено получаване на съобщенията в електронната система на получателя, като последната дата на която е връчено съобщение е 16.11.2023г. Срокът за изправяне на констатираните нередовности е изтекъл на 20.11.10.2023г. – понеделник, първият присъствен ден. Указанията за изправяне на нередовността на касационната жалба не са изпълнени. Налице е хипотезата на чл. 213а, ал. 6, т.2 от АПК, предвиждаща, че ако нередовностите не бъдат отстранени в дадения срок, председателят на отделението с разпореждане оставя жалбата без разглеждане и прекратява производството по делото. По изложените съображения, председателят на четвърто отделение на Върховния административен съд Р А З П О Р Е Д И : ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ касационна жалба, с вх.№ 15712 от 02.11.2023г., подадена от „НЕК ГРУП“ ЕООД срещу решение № 1011 от 12.10.2023г., постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка № КЗК-657/2023г. ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 11193/2023 г. по описа на Върховния административен съд. Разпореждането може да се обжалва пред тричленен състав на IV отделение на ВАС в седемдневен срок от съобщаването му на страните. Председател :

Други данни

В регистъра от
16.08.2026
Последно в регистъра
19.09.2026