Разпореждане · № 12293/2023 · дело 11705/2023
Акт
- Вид
- Разпореждане
- Номер
- 12293
- Година на номера
- 2023
- Дело №
- 11705/2023
Попитайте асистента за този запис
Текст на акта
По дело 11705 / 2023 РАЗПОРЕЖДАНЕ № 12293 София , 11.12.2023 г. Върховният административен съд на Република България - Четвърто отделение, в закрито заседание в състав: Председател : ТАТЯНА ХИНОВА сложи за разглеждане административно дело № 11705 по описа за 2023 година Производството е образувано по частна жалба, подадена от „Дойчев – МТВ“ ЕООД срещу определение № 1173 от 09.11.2023г., постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка № КЗК-1001/2023г. С разпореждане на председателя на четвърто отделение от 24.11.2023г. жалбата е оставена без движение като неотговаряща на изискванията на чл. 212, ал. 2 от АПК и чл. 220, ал. 1, изр. трето от ЗОП, вр. чл. 235а от АПК – към частната жалба не е приложено пълномощно за приподписалия адвокат за процесуално представителство пред Върховния административен съд и липсва документ за заплатена държавна такса. Указано е в тридневен срок от съобщението, подателят на частната жалба да представи надлежно пълномощно за касационната инстанция за приподписалия жалбата адвокат. В случай, че частният жалбоподател е лице с юридическа правоспособност, следва да представи удостоверение за придобита юридическа правоспособност. Дадени са указания в тридневен срок от съобщаване на разпореждането на осн. чл. 220, ал. 1, изр. трето от ЗОП, вр. чл. 235а от АПК частният жалбоподател да внесе държавна такса в размер на 150 (сто и петдесет) лева по сметка на Върховния административен съд: IBAN - BG62 BNBG 9661 3100 1780 01, или да заплати същата на ПОС-терминал в канцелария 13, партер, в сградата на Върховен административен съд, и да приложи документ за внесена такса в деловодството на съда. Частният жалбоподател е уведомен, че при неизпълнение на указанията в цялост и в посочения срок жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а след образуване производството ще бъде прекратено. Разпореждането е изпратено за връчване на електронен адрес, посочен, на който са връчвани съобщенията в първоинстанционното производство. Получено е автоматично генерирано съобщение за постъпване на разпореждането в електронната система на получателя на 27.11.2023г. Срокът за изправяне на констатираните нередовности на частна жалба е изтекъл на 30.11.2023г. – четвъртък присъствен ден. Нередовността на частната жалба не е отстранена. С оглед на изложеното, счетох че е налице хипотезата на чл. 213а, ал. 6, т.2, приложим на основание чл.236 от АПК, предвиждаща, че ако нередовностите не бъдат отстранени в дадения срок, председателят на отделението с разпореждане оставя жалбата без разглеждане и прекратява производството по делото. По изложените съображения, председателят на четвърто отделение на Върховния административен съд Р А З П О Р Е Д И : ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ частна жалба, с вх.№16759 от 24.11.2023г., подадена от „Дойчев – МТВ“ ЕООД срещу определение № 1173 от 09.11.2023г., постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка № КЗК-1001/2023г. ПРЕКРАТЯВА производството по адм. д. № 11705/2023г. по описа на Върховния административен съд. Разпореждането може да се обжалва пред тричленен състав на четвърто отделение на Върховния административен съд в седемдневен срок от съобщаването му на страните. Председател :
Други данни
- В регистъра от
- 16.08.2026
- Последно в регистъра
- 19.09.2026