Разпореждане · № 4570/2024 · дело 3756/2024

11 април 2024 г.Актове на ВАСВърховен административен съд

Акт

Вид
Разпореждане
Номер
4570
Година на номера
2024
Дело №
3756/2024

Попитайте асистента за този запис

Безплатно
Два въпроса на седмица, без регистрация.

Текст на акта

По дело 3756 / 2024 РАЗПОРЕЖДАНЕ № 4570 София , 11.04.2024 г. Върховният административен съд на Република България - Четвърто отделение, в закрито заседание в състав: Съдия : ТАТЯНА ХИНОВА сложи за разглеждане административно дело № 3756 по описа за 2024 година Производството е образувано по частна жалба с вх. 5016 от 27.03.2024 г., подадена от „Бърс Кънстракшън” ЕООД, срещу определение № 282 от 14.03.2024 г. на Комисията за защита на конкуренцията, постановено по преписка № КЗК-156/29.02.2024 г. С разпореждане на председателя на четвърто отделение от 27.03.2024 г., частната жалба е оставена без движение като неотговаряща на изискванията на чл. 212, ал. 2 и чл. 213, т. 2 и т. 3 от АПК, приложими на основание чл. 216а, ал. 3 и чл. 220, ал. 1 от ЗОП – частната жалба не е приподписана от адвокат или юрисконсулт и липсва документ за платена държавна такса. Дадени са указания в тридневен срок от съобщаване на разпореждането и по посочените основания подателят на частната жалба да представи частната жалба приподписана от адвокат или юрисконсулт като приложи надлежно пълномощно за касационната инстанция за приподписалия жалбата адвокат или юрисконсулт и е уточнено, че ако подателят на частната жалба или неговият законен представител, като се касае за юридическо лице, е лице с юридическа правоспособност, следва да представи удостоверение за придобита юридическа правоспособност. Дадени са указания и в същия срок да представи доказателства за внесена държавна такса в размер 150 лв. по сметка на Върховния административен съд като се приложи документ за внесената такса в деловодството на съда. Частният жалбоподател е уведомен, че при неизпълнение на указанията в посочения срок, жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а след образуване производството ще бъде прекратено. Разпореждането е изпратено за връчване на електронния адрес, посочен в справката от административния орган и посочен в адресната част на частната жалба, като е генерирано системно съобщение за редовно получаване на съдебното разпореждане на 28.03.2024 г. Срокът за отстраняване на констатираните нередовности е изтекъл на 01.04.2024 г. – понеделник, първият присъствен ден. В посочения нормативно установен тридневен срок не е предприето изпълнение на съдебното разпореждане, поради което указанията за изправяне на нередовностите на частната жалба не са изпълнени. Налице е хипотезата на чл. 213а, ал. 6, т. 2 от АПК, предвиждаща, че ако нередовностите не бъдат отстранени в дадения срок, председателят на отделението с разпореждане оставя жалбата без разглеждане и прекратява производството по делото. По изложените съображения, председателят на четвърто отделение на Върховния административен съд Р А З П О Р Е Д И : ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ частна жалба от „Бърс Кънстракшън” ЕООД с вх. 5016 от 27.03.2024 г., срещу определение № 282 от 14.03.2024 г. на Комисията за защита на конкуренцията, постановено по преписка № КЗК-156/29.02.2024 г. ПРЕКРАТЯВА производство по адм. дело № 3756/2024 г. по описа на Върховния административен съд. Разпореждането може да се обжалва пред тричленен състав на четвърто отделение на ВАС в седемдневен срок от съобщаването му на страните. Съдия :

Други данни

В регистъра от
16.08.2026
Последно в регистъра
19.09.2026