Определение · № 5435/2024 · дело 4418/2024
Акт
- Вид
- Определение
- Номер
- 5435
- Година на номера
- 2024
- Дело №
- 4418/2024
Попитайте асистента за този запис
Текст на акта
По дело 4418 / 2024 ОПРЕДЕЛЕНИЕ № 5435 София , 07.05.2024 г. Върховният административен съд на Република България - Пето отделение, в закрито заседание в състав: Председател : ЙОВКА ДРАЖЕВА Членове: МАРИЯ НИКОЛОВА МИРЕЛА ГЕОРГИЕВА при секретар и с участието на прокурора изслуша докладваното от председателя ЙОВКА ДРАЖЕВА по административно дело № 4418/2024 г. Съдебното производство е образувано по жалбата на физическото лице Р. Демерджиев и "РУМ 2002" ЕООД, представлявано от управителя Р. Демерджиев, против заповед № РД-09-207/ 5.03.2024 г. на министъра на земеделието и храните. С разпореждане от 13.03.2024 г. на председателя на пето отделение на Върховния административен съд, жалбата е оставена без движение на основание чл.158, ал.1 от АПК и са дадени указания в 7-дневен срок от получаване на съобщението да бъдат внесени държавни такси в размер на 10 лв. за физическото лице и 50.00 лв. за юридическото лице. Разпореждането е получено на 3.04.2024 г. и до настоящия момент указанията не са изпълнени. Седмодневният срок е изтекъл на 10.04.2024 г. - сряда, присъствен ден. Налице е основание по чл. 158, ал. 3 от АПК за оставяне на жалбата без разглеждане и прекратяване на съдебното производство. Предвид изложеното тричленен съдебен състав на Пето отделение на Върховния административен съд ОПРЕДЕЛИ: ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на Р. Демерджиев и "РУМ 2002" ЕООД, представлявано от управителя Р. Демерджиев, против заповед № РД-09-207/ 5.03.2024 г. на министъра на земеделието и храните и ПРЕКРАТЯВА съдебното производство по адм. д. №4418/2024 г. по описа на ВАС, V отд. Определението подлежи на обжалване пред петчленен състав на Върховния административен съд в 7-дневен срок от получаване на съобщение с препис от определението. Вярно с оригинала, Председател : /п/ ЙОВКА ДРАЖЕВА секретар: Членове: /п/ МАРИЯ НИКОЛОВА /п/ МИРЕЛА ГЕОРГИЕВА
Други данни
- В регистъра от
- 16.08.2026
- Последно в регистъра
- 19.09.2026