Разпореждане · № 8518/2024 · дело 6890/2024

9 юли 2024 г.Актове на ВАСВърховен административен съд

Акт

Вид
Разпореждане
Номер
8518
Година на номера
2024
Дело №
6890/2024

Попитайте асистента за този запис

Безплатно
Два въпроса на седмица, без регистрация.

Текст на акта

По дело 6890 / 2024 РАЗПОРЕЖДАНЕ № 8518 София , 09.07.2024 г. Върховният административен съд на Република България - Четвърто отделение, в закрито заседание в състав: Съдия : ТАТЯНА ХИНОВА сложи за разглеждане административно дело № 6890 по описа за 2024 година Производството е образувано по касационна жалба, с вх.№ 9510 от 18.06.2024г., по описа на ВАС, подадена от „Сателит 2017“ ЕООД срещу решение №556 от 30.05.2024, постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка №КЗК-344/2024г. С разпореждане на председателя на четвърто отделение от 18.06.2024г. жалбата е оставена без движение, като неотговаряща на изискванията на чл. 212, ал. 1, т.2 и чл.213 от АПК, приложими на основание чл.216, ал.7 от ЗОП. Жалбата е подадена по електронен път, като е получен файл съдържащ само заглавна страница и при пълна липса на текст в останалите три страници. Дадени са указания в тридневен срок от съобщението, подателят на касационната жалбата да посочи точно и мотивирано конкретните пороци на обжалвания акт, които съставляват касационни основания, в какво се състои искането от съда и да бъде подписана от лицето, което подава жалбата, вкл. приложено пълномощно за касационната инстанция, когато жалбата е приподписана от адвокат. Жалбоподателят е предупреден, че при неизпълнение на указанията в посочения срок и в цялост касационната жалба ще бъде оставена без разглеждане, а след образуване производството ще бъде прекратено. . Разпореждането е връчено лично на посочения в адресната част на касационната жалба съдебен адрес и е потвърдено получаването на разпореждането от адв. Фалкут на 26.06.2024г. Срокът за изправяне на констатираните нередовности на частна жалба е изтекъл на 01.07.2024г. – понеделник, първият присъствен ден. Нередовностите не са отстранени, не е представена касационна жалба с пълен текст, която да отговаря на изискванията на чл.212 и чл.213 от АПК. С оглед на изложеното, счетох че е налице хипотезата на чл. 213а, ал. 6, т.2 от АПК, предвиждаща, че ако нередовностите не бъдат отстранени в дадения срок, председателят на отделението с разпореждане оставя жалбата без разглеждане и прекратява производството по делото. По изложените съображения, председателят на четвърто отделение на Върховния административен съд Р А З П О Р Е Д И : ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ касационна жалба, с вх.№ 9510 от 18.06.2024г., по описа на ВАС, подадена от „Сателит 2017“ ЕООД срещу 556 от 30.05.2024, постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка №КЗК-344/2024г. ПРЕКРАТЯВА производството по адм. д. № 6890/2024г. по описа на Върховния административен съд. Разпореждането може да се обжалва пред тричленен състав на четвърто отделение на Върховния административен съд в седемдневен срок от съобщаването му на страните. Съдия :

Други данни

В регистъра от
16.08.2026
Последно в регистъра
19.09.2026