Разпореждане · № 9749/2024 · дело 8427/2024
Акт
- Вид
- Разпореждане
- Номер
- 9749
- Година на номера
- 2024
- Дело №
- 8427/2024
Попитайте асистента за този запис
Текст на акта
По дело 8427 / 2024 РАЗПОРЕЖДАНЕ № 9749 София , 13.09.2024 г. Върховният административен съд на Република България - Четвърто отделение, в закрито заседание в състав: Съдия : ТАТЯНА ХИНОВА сложи за разглеждане административно дело № 8427 по описа за 2024 година Производството е образувано по касационна жалба с вх. № 13299/03.09.2024 г. по описа на ВАС, подадена от "Контрон България" ЕООД, срещу решение № 862 от 08.08.2024 г., постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка № КЗК-614/616/2024 г. С разпореждане на председателя на четвърто отделение на ВАС от 03.09.2024 г. касационната жалба е оставена без движение поради констатирани нередовности, като неотговаряща на изискванията на чл. 213, т. 3 от АПК, приложими на основание чл. 216, ал. 1 и 7 и чл. 220, ал. 1 от ЗОП – липсват доказателства за подаване на касационната жалба в срок и към касационната жалба не е приложен документ за платена държавна такса. На касационния жалбоподател са дадени указания в тридневен срок от съобщението да представи доказателства за подаване на касационната жалба в 14-дневния срок от съобщаването на решението на КЗК на 12.08.2024 г. Дадени са и указания в същия срок, на основание чл. 220, ал. 1 от ЗОП, вр. чл. 2, ал. 1 от Тарифа за таксите, които се събират за производствата по Глава XXVII от ЗОП пред КЗК и пред ВАС, да внесе държавна такса в размер 4500 (четири хиляди и петстотин) лева по сметка на Върховния административен съд: IBAN - BG62 BNBG 9661 3100 1780 01, или да заплати същата на ПОС-терминал в канцелария 13, партер, в сградата на Върховен административен съд, и да представи документ за внесена такса в деловодството на съда. С разпореждането изрично е указано, че при неизпълнение на указанията в посочения срок, касационната жалба ще бъде оставена без разглеждане, а образуваното производството ще бъде прекратено. Видно от данните по делото, разпореждането е редовно връчено на 04.09.2024 г. на електронния адрес, посочен в касационната жалба, на който са връчвани съобщенията в производството пред Комисията за защита на конкуренцията, в съответствие с разпоредбата на чл. 216, ал. 4 от ЗОП и чл.18а, ал. 4, т. 2 от АПК върнато е автоматично генерирано съобщение за получаване на разпореждането, както и изрично потвърждение от пълномощника на касационния жалбоподател – главен юрисконсулт Г. Колев от същата дата. Срокът за изправяне на констатираните нередовности на касационната жалба е изтекъл на 09.09.2024 г. – понеделник, присъствен ден. Указанията за представяне на доказателства за подаване на касационната жалба в срока по чл. 216, ал. 1 от ЗОП и за внасяне на дължимата държавна такса за образуване на касационно производство не са изпълнени. Налице е хипотезата на чл. 213а, ал. 6, т. 2 от АПК, предвиждаща, че ако нередовностите не бъдат отстранени в дадения срок или са налице основанията по чл.215 от АПК, председателят на отделението с разпореждане оставя жалбата без разглеждане и прекратява производството по делото. По изложените съображения, председателят на четвърто отделение на Върховния административен съд Р А З П О Р Е Д И : ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ касационна жалба с вх. № 13299/03.09.2024 г. по описа на ВАС, подадена от "Контрон България" ЕООД, срещу решение № 862 от 08.08.2024 г., постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка № КЗК-614/616/2024 г. ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 8427/2024 г. по описа на Върховния административен съд. Разпореждането може да се обжалва пред тричленен състав на четвърто отделение на ВАС в седемдневен срок от съобщаването на страните. Съдия :
Други данни
- В регистъра от
- 16.08.2026
- Последно в регистъра
- 19.09.2026