Разпореждане · № 12960/2024 · дело 11392/2024
Акт
- Вид
- Разпореждане
- Номер
- 12960
- Година на номера
- 2024
- Дело №
- 11392/2024
Попитайте асистента за този запис
Текст на акта
По дело 11392 / 2024 РАЗПОРЕЖДАНЕ № 12960 София , 02.12.2024 г. Върховният административен съд на Република България - Четвърто отделение, в закрито заседание в състав: Съдия : ТАТЯНА ХИНОВА сложи за разглеждане административно дело № 11392 по описа за 2024 година Производството е образувано по частна жалба подадена от „Риплейс Карс“ ЕООД, вх. № 16850/20.11.2024 г. по описа на ВАС срещу определение № 1196/07.11.2024г., постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка № КЗК-949/2024г. С разпореждане на председателя на четвърто отделение от 20.11.2024г. частната жалба е оставена без движение, като неотговаряща на изискванията на чл. 212, ал. 2 и чл. 213, т. 2 и 3 от АПК, приложими на основание чл. 216а, ал. 3 и чл. 220, ал. 1 от ЗОП – частната жалба не е приподписана от адвокат или юрисконсулт и липсва документ за платена държавна такса. На частния жалбоподател са дадени указания, че съгласно чл. 212, ал. 2 от АПК, касационната жалба/ частната жалба, с изключение на дела по ЗАНН, дела за пенсионно, здравно и социално осигуряване и подпомагане, дела, по които жалбоподателят е освободен от държавна такса или е лице, лишено от свобода с влязла в сила присъда, се приподписва от адвокат или юрисконсулт, освен когато жалбоподателят или неговият представител има юридическа правоспособност. Към искането се прилага пълномощно за приподписването, а когато жалбоподателят или неговият представител има юридическа правоспособност – удостоверение за юридическа правоспособност. Предвид тези изисквания на частния жалбоподател са дадени указания в тридневен срок от съобщението, да представи частната жалба приподписана от адвокат или юрисконсулт като приложи надлежно пълномощно за касационната инстанция. Указано е, че в случай, че частният жалбоподател или неговият законен представител, като се касае за юридическо лице, е лице с юридическа правоспособност, да представи удостоверение за придобита юридическа правоспособност. Дадени са указания в тридневен срок от съобщаване на разпореждането на осн. чл. 220, ал. 1, изр. трето от ЗОП, вр. чл. 235а от АПК частният жалбоподател да внесе държавна такса в размер 150 (сто и петдесет) лева по сметка на Върховния административен съд: IBAN - BG62 BNBG 9661 3100 1780 01, или да заплати същата на ПОС-терминал в канцелария 13, партер, в сградата на Върховен административен съд, и да представи документ за внесена такса в деловодството на съда. Частният жалбоподател е предупреден, че при неизпълнение на указанията в цялост и в посочения срок жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а след образуване производството ще бъде прекратено. Разпореждането е връчено на частния жалбоподател на основание чл.18а, ал.5 от АПК на електронния адрес, посочен в частната жалба, който е идентичен с електронния адрес, на който са връчвани съобщенията в първоинстанционното производство. С автоматично генерирано съобщение е удостоверено получаване на съобщението в електронната система на получателя на дата 21.11.2024г. Срокът за изправяне на констатираните нередовности е изтекъл на 25.11.2024г. понеделник – първият присъствен ден. Нередовностите на частната жалба не са отстранени. С оглед на изложеното, счетох че е налице хипотезата на чл. 213а, ал. 6, т.2, приложим на основание чл.236 от АПК, предвиждаща, че ако нередовностите не бъдат отстранени в дадения срок, председателят на отделението с разпореждане оставя жалбата без разглеждане и прекратява производството по делото. По изложените съображения, председателят на четвърто отделение на Върховния административен съд Р А З П О Р Е Д И : ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ частна жалба вх. № 16850/20.11.2024 г. по описа на ВАС, подадена от „Риплейс Карс“ ЕООД срещу определение № 1196/07.11.2024г., постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка № КЗК-949/2024г. ПРЕКРАТЯВА производството по адм. д. № 11392/2024г. по описа на Върховния административен съд. Разпореждането може да се обжалва пред тричленен състав на четвърто отделение на Върховния административен съд в седемдневен срок от съобщаването му на страните. Съдия :
Други данни
- В регистъра от
- 16.08.2026
- Последно в регистъра
- 19.09.2026