Разпореждане · № 943/2025 · дело 1068/2025
Акт
- Вид
- Разпореждане
- Номер
- 943
- Година на номера
- 2025
- Дело №
- 1068/2025
Попитайте асистента за този запис
Текст на акта
По дело 1068 / 2025 РАЗПОРЕЖДАНЕ № 943 София , 06.02.2025 г. Върховният административен съд на Република България - Първо отделение, в закрито заседание в състав: Съдия : ЕМИЛИЯ МИТКОВА сложи за разглеждане административно дело № 1068 по описа за 2025 година Производството е образувано по касационна жалба с вх. № 17999/13.12.2024г. по описа на Върховния административен съд (ВАС), подадена от „Брокер Къмпани” ЕООД, чрез адв. Г. Димов, срещу решение № 1100 от 23.08.2024 г. по адм.д.№ 296 по описа на Административен съд – Кърджали за 2023 г. С разпореждане по входящ № 17999/13.12.2024г. от 16.12.2024 г. на председателя на Първо отделение на ВАС е оставена без движение касационната жалба вх. № 17999/13.12.2024г. по описа на Върховния административен съд (ВАС), подадена от „Брокер Къмпани” ЕООД, чрез адв. Г. Димов, като неотговаряща на изискванията на чл. 213, т. 3 във вр. с чл. 227а, ал. 3 от АПК. С разпореждането са дадени указания на жалбоподателя в седмодневен срок от съобщението да внесе сумата от 1700 лева държавна такса по сметка на ВАС: IBAN - BG62 BNBG 9661 3100 1780 01, BIC – BNBGBGSD или да заплати същата на ПОС терминал в стая 13, партер (служба ”Съдебна Информация”) в сградата на ВАС и да представи документ, удостоверяващ плащането, като е указано, че при неизпълнение на указанията в срок, касационната жалба ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото ще бъде прекратено. С молба от 15.01.2025г. до Върховния административен съд адв. Димов моли на основание чл. 144 АПК във вр. с чл. 63, ал. 1 от ГПК да се продължи указания с разпореждане по входящ № 17999/13.12.2024г. от 16.12.2024 г. на председателя на Първо отделение на ВАС срок. С разпореждане по входящ № 17999/13.12.2024г. от 20.01.2025г. на председателя на Първо отделение на ВАС е удължен с десет дни срокът за изпълнение на указанията, дадени с разпореждане по входящ № 17999/13.12.2024г. от 16.12.2024 г. на председателя на Първо отделение на ВАС, считано от изтичането на първоначално определения такъв. Отново е указано, че при неизпълнение на указанията в срок, касационната жалба ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото ще бъде прекратено. Продълженият срок за изпълнение на дадените указания е изтекъл на 26.01.2025 г., неделя – неприсъствен ден. С оглед разпоредбата на чл. 60, ал. 6 от Гражданско процесуалния кодекс (ГПК), приложима субсидиарно съгласно чл. 144 от АПК, срокът следва да се счита за изтекъл на 27.01.2025г., понеделник – присъствен ден. В преклузивния срок указанията за отстраняване на допуснатите нередовности не са изпълнени, поради което на основание чл. 213а, ал. 6, т. 2 от АПК следва касационната жалба да бъде оставена без разглеждане и да бъде прекратено образуваното производството. С оглед гореизложеното, председателят на Първо отделение на Върховния административен съд Р А З П О Р Е Д И : ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ касационна жалба с вх. № 17999/13.12.2024г. по описа на Върховния административен съд (ВАС), подадена от „Брокер Къмпани” ЕООД, чрез адв. Г. Димов, срещу решение № 1100 от 23.08.2024 г. по адм.д.№ 296 по описа на Административен съд – Кърджали за 2023 г. ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело №1068/2025 по описа на Върховен административен съд, Първо отделение. Разпореждането подлежи на обжалване пред тричленен състав на Първо отделение на Върховния административен съд в седемдневен срок от съобщаването му на страните. Съдия :
Други данни
- В регистъра от
- 15.08.2026
- Последно в регистъра
- 19.09.2026