Разпореждане · № 3459/2025 · дело 3262/2025

1 април 2025 г.Актове на ВАСВърховен административен съд

Акт

Вид
Разпореждане
Номер
3459
Година на номера
2025
Дело №
3262/2025

Попитайте асистента за този запис

Безплатно
Два въпроса на седмица, без регистрация.

Текст на акта

По дело 3262 / 2025 РАЗПОРЕЖДАНЕ № 3459 София , 01.04.2025 г. Върховният административен съд на Република България - Четвърто отделение, в закрито заседание в състав: Съдия : ТАТЯНА ХИНОВА сложи за разглеждане административно дело № 3262 по описа за 2025 година Производството е образувано по частна жалба, с вх. № 4006 от 13.03.2025 г. по описа на ВАС, подадена от „ДЖЕНИ-89“ ЕООД срещу определение № 243 от 27.02.2025 г., постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка № КЗК-169/2025 г. С разпореждане на и.ф.председателя на четвърто отделение от 13.03.2025 г. жалбата е оставена без движение, тъй като не отговаря на изискванията на чл. 213, т. 3 АПК вр. чл. 235а, приложими на основание чл. 216а ЗОП – към частната жалба не е приложен документ за платена държавна такса. На частния жалбоподател са дадени указания в тридневен срок, на основание чл. 220, ал. 1, изр. трето от ЗОП, вр. 235а АПК, частният жалбоподател да внесе държавна такса в размер 150 лева по сметка на Върховния административен съд: IBAN - BG62 BNBG 9661 3100 1780 01, или да заплати същата на ПОС-терминал в канцелария 13, партер, в сградата на Върховен административен съд, и да представи документ за внесена такса в деловодството на съда. Указано е, че при неизпълнение на указанията в посочения срок частната жалба ще бъде оставена без разглеждане, а след образуване производството ще бъде прекратено. Разпореждането е връчено на частния жалбоподател на 17.03.2025 г. по реда на чл. 216, ал. 4 ЗОП на електронен адрес, посочен в частната жалба, като е генерирано системно съобщение за успешно получаване на съобщението от съда. Срокът за отстраняване на констатираната нередовност на частната жалба е изтекъл на 20.03.2025 г. – четвъртък - присъствен ден. Указанията за внасяне на дължимата държавна такса за образуване на съдебното производство не са изпълнени. Налице е хипотезата на чл. 213а, ал. 6, т.2 от АПК, предвиждаща, че ако нередовностите не бъдат отстранени в дадения срок, председателят на отделението с разпореждане оставя жалбата без разглеждане и прекратява производството по делото. По изложените съображения, председателят на четвърто отделение на Върховния административен съд Р А З П О Р Е Д И : ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ частна жалба от „ДЖЕНИ-89“ ЕООД, вх. № 4006 от 13.03.2025 г. по описа на ВАС, срещу определение № 243 от 27.02.2025 г., постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка № КЗК-169/2025 г. ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 3262/2025 г. по описа на Върховния административен съд. Разпореждането може да се обжалва пред тричленен състав на IV отделение на ВАС в седемдневен срок от съобщаването му на страните. Съдия :

Други данни

В регистъра от
15.08.2026
Последно в регистъра
19.09.2026