Разпореждане · № 5111/2025 · дело 4983/2025

19 май 2025 г.Актове на ВАСВърховен административен съд

Акт

Вид
Разпореждане
Номер
5111
Година на номера
2025
Дело №
4983/2025

Попитайте асистента за този запис

Безплатно
Два въпроса на седмица, без регистрация.

Текст на акта

По дело 4983 / 2025 РАЗПОРЕЖДАНЕ № 5111 София , 19.05.2025 г. Върховният административен съд на Република България - Четвърто отделение, в закрито заседание в състав: Съдия : ТАТЯНА ХИНОВА сложи за разглеждане административно дело № 4983 по описа за 2025 година Производството е по реда на чл. 213а, ал. 6, т. 2 вр. чл. 208 от Административнопроцесуалния кодекс (АПК) и чл. 216, ал. 7 от Закона за обществените поръчки (ЗОП). Образувано е по касационна жалба с вх.№6747/29.04.2025г., подадена от „Никмар 9900“ ЕООД срещу решение № 360/10.04.2025г., постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка № КЗК-128/2025г. С разпореждане на председателя на четвърто отделение от 29.04.2025г. жалбата е оставена без движение, като неотговаряща на изискванията на чл. 213, т. 3 от АПК, приложими на основание чл. 216, ал. 7 и чл. 220, ал. 1 от ЗОП – към касационната жалба не е приложен документ за платена държавна такса. На касационния жалбоподател са дадени указания в тридневен срок, на основание чл. 220, ал. 1 от ЗОП, вр. чл. 2, ал. 1 от Тарифа за таксите, които се събират за производствата по Глава XXVII от ЗОП пред КЗК и пред ВАС /посл. изм. и доп. ДВ, бр. 107 от 2018 г., в сила от 01.01.2019 г./ да внесе държавна такса в размер 850 (осемстотин и петдесет) лева по сметка на Върховния административен съд: IBAN - BG62 BNBG 9661 3100 1780 01, или да заплати същата на ПОС-терминал в канцелария 13, партер, в сградата на Върховен административен съд, и да представи документ за внесена такса в деловодството на съда. Касационният жалбоподател е уведомен, че при неизпълнение на указанията в посочения срок и в цялост касационната жалба ще бъде оставена без разглеждане, а след образуване производството ще бъде прекратено. Разпореждането е изпратено за връчване на електронен адрес, посочен в адресната част на касационната жалба и на 05.05.2025г. е получено потвърждение от упълномощения процесуален представител адв.Жечева за получаване на съобщението. Срокът за изправяне на констатираните нередовности е изтекъл на 08.05.2025г. – четвъртък присъствен ден. Указанията за изправяне на нередовностите на касационната жалба не са изпълнени. Отстраняването на констатираната нередовност по дадените с разпореждането на председателя на четвърто отделение на ВАС указания и в преклузивния срок по чл. 216, ал. 2 и 7 от ЗОП е условие за редовност на процесуалното действие по оспорване. Неговото неизпълнение се явява процесуална пречка за развитие на съдебното производство по заявения правен спор. Отсъствието на редовно сезиране на съда по хипотеза изключва възникването на процесуално правоотношение по жалбата и разглеждането на спора по същество. Налице е хипотезата на чл. 213а, ал. 6, т. 2 от АПК, предвиждаща, че ако нередовностите не бъдат отстранени в дадения срок, председателят на отделението с разпореждане оставя жалбата без разглеждане и прекратява производството по делото. По изложените съображения, председателят на четвърто отделение на Върховния административен съд Р А З П О Р Е Д И : ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ касационна жалба с вх.№6747/29.04.2025г., подадена от „Никмар 9900“ ЕООД срещу решение № 360/10.04.2025г., постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка № КЗК-128/2025г. ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 4983/2025 г. по описа на Върховния административен съд. Разпореждането може да се обжалва пред тричленен състав на IV отделение на ВАС в седемдневен срок от съобщаването му на страните. Съдия :

Други данни

В регистъра от
15.08.2026
Последно в регистъра
17.09.2026