Разпореждане · № 8394/2025 · дело 7902/2025
Акт
- Вид
- Разпореждане
- Номер
- 8394
- Година на номера
- 2025
- Дело №
- 7902/2025
Попитайте асистента за този запис
Текст на акта
По дело 7902 / 2025 РАЗПОРЕЖДАНЕ № 8394 София , 08.08.2025 г. Върховният административен съд на Република България - Четвърто отделение, в закрито заседание в състав: Съдия : КРАСИМИР КЪНЧЕВ сложи за разглеждане административно дело № 7902 по описа за 2025 година Производството е по реда на чл. 213а, ал. 6, т. 2 вр. чл. 208 от Административнопроцесуалния кодекс (АПК) и чл. 216а, ал. 3 от Закона за обществените поръчки (ЗОП). Образувано е по частна жалба с вх. № 14747/2025 г. на ВАС, подадена от „ДИ АР АР КОНСТРАКШЪНС“ ЕООД, срещу определение № 657 от 10.07.2025 г. на Комисията за защита на конкуренцията (КЗК), постановено по преписка № КЗК-492/2025 г. С разпореждане на председателя на четвърто отделение от 28.07.2025 г. касационната жалба е оставена без движение като неотговаряща на изискванията на чл. 216а, ал. 1 и чл. 220, ал. 1, изр. трето от ЗОП вр. чл. 235а от АПК, тъй като към частната жалба не е приложен документ за платена държавна такса. На частния жалбоподател са дадени указания в тридневен срок от съобщаване на разпореждането да внесе държавна такса в размер 150 (сто и петдесет) лева по сметка на Върховния административен съд и да приложи документ за внесена такса в деловодството на съда. Частният жалбоподател е уведомен, че при неизпълнение на указанията в посочения срок частната жалба ще бъде оставена без разглеждане, а образуваното производство ще бъде прекратено. Разпореждането е изпратено за връчване на електронен адрес, посочен в адресната част на частната жалба, като е генерирано системно съобщение за редовно получаване на разпореждането на съда на 28.07.2025 г. Срокът за отстраняване на констатираната нередовност е изтекъл на 04.08.2025 г. – понеделник, присъствен ден. Указанията за изправяне на нередовността на частната жалба не са изпълнени. Отстраняването на констатираната нередовност по дадените с разпореждането на председателя на четвърто отделение на ВАС указания и в преклузивния срок по 216а, ал. 2 от ЗОП е условие за редовност на процесуалното действие по оспорване. Неговото неизпълнение се явява процесуална пречка за развитие на съдебното производство по заявения правен спор. Отсъствието на редовно сезиране на съда по хипотеза изключва възникването на процесуално правоотношение по частната жалба и разглеждането на спора по същество. Налице е хипотезата на хипотезата на чл. 213а, ал. 6, т.2, приложима на основание чл.236 от АПК, предвиждаща, че ако нередовностите не бъдат отстранени в дадения срок, председателят на отделението с разпореждане оставя жалбата без разглеждане и прекратява производството по делото. По изложените съображения, и.ф. председателят на четвърто отделение на Върховния административен съд, Р А З П О Р Е Д И : ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ частна жалба с вх. № 14747 от 24.07.2025 г., подадена от „ДИ АР АР КОНСТРАКШЪНС“ ЕООД срещу определение № 657 от 10.07.2025 г. на Комисията за защита на конкуренцията, постановено по преписка № КЗК-492/2025 г. ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 7902/2025 г. по описа на Върховния административен съд. Разпореждането може да се обжалва пред тричленен състав на четвърто отделение на Върховния административен съд в седемдневен срок от съобщаването му на страните. Съдия :
Други данни
- В регистъра от
- 16.08.2026
- Последно в регистъра
- 09.09.2026