Разпореждане · № 3961/2026 · дело 3612/2026
Акт
- Вид
- Разпореждане
- Номер
- 3961
- Година на номера
- 2026
- Дело №
- 3612/2026
Попитайте асистента за този запис
Текст на акта
По дело 3612 / 2026 Следващ акт Следващ акт Определение: 4332 / 21.04.2026 РАЗПОРЕЖДАНЕ № 3961 София , 08.04.2026 г. Върховният административен съд на Република България - Четвърто отделение, в закрито заседание в състав: Съдия : ТАТЯНА ХИНОВА сложи за разглеждане административно дело № 3612 по описа за 2026 година Производството е по реда на чл. 213а, ал. 6, т. 2 вр. чл. 208 от Административнопроцесуалния кодекс (АПК) и чл. 216, ал. 7 от Закона за обществените поръчки (ЗОП). Образувано е по касационна жалба с вх.№ 9026/27.03.2026г., подадена от „Феникс 2“ ООД срещу решение № 188 от 25.02.2026г. постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка № КЗК-71/2026г. С разпореждане на председателя на четвърто отделение от 30.03.2026г.г. касационната жалба е оставена без движение като неотговаряща на изискванията на чл. 212, ал. 2 и чл. 213, т. 2 и 3 от АПК, приложим на основание чл. 216, ал. 7 и чл. 220, ал. 1 от ЗОП – касационната жалба е приподписана от адвокат Н. Бадев, без да е приложено надлежно пълномощно за касационната инстанция. Приложеното по преписката пълномощно не включва представителство пред Върховния административен съд. Към касационната жалба не е приложен документ за платена държавна такса. На касационния жалбоподател са дадени указания в тридневен срок да представи надлежно пълномощно за касационната инстанция за процесуално представителство пред Върховния административен съд на "Феникс 2" ООД от приподписалия касационната жалба адвокат Н. Бадев. Дадени са указания в същия срок, на основание чл. 220, ал. 1 от ЗОП, вр. чл. 2, ал. 1 от Тарифа за таксите, които се събират за производствата по Глава XXVII от ЗОП пред КЗК и пред ВАС /посл. изм. и доп. ДВ, бр. 107 от 2018 г., в сила от 01.01.2019 г./ и чл. 52 във вр. с чл. 12 от Закона за въвеждане на еврото в Република България, касационният жалбоподател да внесе държавна такса в размер 434,60 (четиристотин тридесет и четири евро и шестдесет евроцента) евро, с равностойност от 850 (осемстотин и петдесет) лева по сметка на Върховния административен съд: IBAN - BG62 BNBG 9661 3100 1780 01, или да заплати същата на ПОС-терминал в канцелария 13, партер, в сградата на Върховен административен съд, и да представи документ за внесена такса в деловодството на съда. Касационният жалбоподател е предупреден, че при неизпълнение на указанията в посочения срок и в цялост касационната жалба ще бъде оставена без разглеждане, а след образуване производството ще бъде прекратено. Разпореждането е изпратено за връчване на електронeн адрес, на който са връчвани съобщенията в производството пред КЗК. Получено е автоматично генерирано съобщение за получаване на съобщението от адресата на 30.03.2026г. Срокът за изправяне на констатираната нередовност е изтекъл на 03.04.2026г. – петък, присъствен ден. Нередовностите не са отстранени. Отстраняването на констатираната нередовност по дадените с разпореждането на председателя на четвърто отделение на Върховния административен съд указания и в преклузивния срок по чл. 216, ал. 2 и 7 от ЗОП е условие за редовност на процесуалното действие по оспорване. Неговото неизпълнение се явява процесуална пречка за развитие на съдебното производство по заявения правен спор. Отсъствието на редовно сезиране на съда по хипотеза изключва възникването на процесуално правоотношение по жалбата и разглеждането на спора по същество. Налице е хипотезата на чл. 213а, ал. 6, т. 2 от АПК, предвиждаща, че ако нередовностите не бъдат отстранени в дадения срок или е налице някое от основанията по чл.215 от АПК, председателят на отделението с разпореждане оставя жалбата без разглеждане и прекратява производството по делото. По изложените съображения, председателят на четвърто отделение на Върховния административен съд Р А З П О Р Е Д И : ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ касационна жалба с вх.№ 9026/27.03.2026г., подадена от „Феникс 2“ ООД срещу решение № 188 от 25.02.2026г. постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка № КЗК-71/2026г. ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 3612/2026 г. по описа на Върховния административен съд. Разпореждането може да се обжалва пред тричленен състав на IV отделение на ВАС в седемдневен срок от съобщаването му на страните. Съдия :
Други данни
- В регистъра от
- 15.08.2026
- Последно в регистъра
- 25.08.2026