Разпореждане · № 5120/2026 · дело 4678/2026

12 май 2026 г.Актове на ВАСВърховен административен съд

Акт

Вид
Разпореждане
Номер
5120
Година на номера
2026
Дело №
4678/2026

Попитайте асистента за този запис

Безплатно
Два въпроса на седмица, без регистрация.

Текст на акта

По дело 4678 / 2026 Следващ акт Следващ акт Определение: 5980 / 02.06.2026 Определение по хода на делото: 27.05.2026 РАЗПОРЕЖДАНЕ № 5120 София , 12.05.2026 г. Върховният административен съд на Република България - Четвърто отделение, в закрито заседание в състав: Съдия : ТАТЯНА ХИНОВА сложи за разглеждане административно дело № 4678 по описа за 2026 година Производството е по реда на чл. 213а, ал. 6, т. 2 вр. чл. 208 от Административнопроцесуалния кодекс (АПК) и чл. 216, ал. 7 от Закона за обществените поръчки (ЗОП). Образувано е по касационна жалба с вх.№ 12242 от 28.04.2026г., подадена от „Булплан Ивест“ ООД срещу решение № 302 от 02.04.2026г., постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка №КЗК-169/2026г. С разпореждане на председателя на четвърто отделение от 29.04.2026г. касационната жалба е оставена без движение като неотговаряща на изискванията на чл. 212, ал. 2 и чл. 213, т. 2 и 3 АПК, приложими на основание чл. 216, ал. 7 и чл. 220, ал. 1 ЗОП – касационната жалба е приподписана от адв.С. Симеонов без да е приложено надлежно пълномощно за касационната инстанция и не е приложен документ за платена държавна такса. Касационният жалбоподател е уведомен, че в три дневен срок от съобщението следва да представи надлежно пълномощно за касационната инстанция за процесуално представителство пред Върховния административен съд на "Булплан Инвест" ООД от приподписалия касационната жалба адвокат С. Симеонов. Дадени са указания в същия срок, на основание чл. 220, ал. 1 от ЗОП, вр. чл. 2, ал. 1 от Тарифа за таксите, които се събират за производствата по Глава XXVII от ЗОП пред КЗК и пред ВАС /посл. изм. и доп. ДВ, бр. 107 от 2018 г., в сила от 01.01.2019 г./ и чл. 52 във вр. с чл. 12 от Закона за въвеждане на еврото в Република България, касационният жалбоподател да внесе държавна такса в размер 434,60 (четиристотин тридесет и четири евро и шестдесет евроцента) евро с равностойност 850 (осемстотин и петдесет) лева по сметка на Върховния административен съд: IBAN - BG62 BNBG 9661 3100 1780 01, или да заплати същата на ПОС-терминал в канцелария 13, партер, в сградата на Върховен административен съд, и да представи документ за внесена такса в деловодството на съда. Касационният жалбоподател е предупреден, че при неизпълнение на указанията в посочения срок и в цялост касационната жалба ще бъде оставена без разглеждане, а след образуване производството ще бъде прекратено. Разпореждането е изпратено за връчване на електронeн адрес, посочен в адресната част на касационната жалба. Получено е автоматично генерирано съобщение за получаване на съобщението от адресата на 29.04.2026г. Срокът за изправяне на констатираната нередовност е изтекъл на 04.05.2026г. – понеделник, първият присъствен ден. Нередовностите не са отстранени. Отстраняването на констатираната нередовност по дадените с разпореждането на председателя на четвърто отделение на Върховния административен съд указания и в преклузивния срок по чл. 216, ал. 2 и 7 от ЗОП е условие за редовност на процесуалното действие по оспорване. Неговото неизпълнение се явява процесуална пречка за развитие на съдебното производство по заявения правен спор. Отсъствието на редовно сезиране на съда по хипотеза изключва възникването на процесуално правоотношение по жалбата и разглеждането на спора по същество. Налице е хипотезата на чл. 213а, ал. 6, т. 2 от АПК, предвиждаща, че ако нередовностите не бъдат отстранени в дадения срок или е налице някое от основанията по чл.215 от АПК, председателят на отделението с разпореждане оставя жалбата без разглеждане и прекратява производството по делото. По изложените съображения, председателят на четвърто отделение на Върховния административен съд Р А З П О Р Е Д И : ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ касационна жалба с вх.№ 12242 от 28.04.2026г., подадена от „Булплан Ивест“ ООД срещу решение № 302 от 02.04.2026г., постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка №КЗК-169/2026г. ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 4678/2026 г. по описа на Върховния административен съд. Разпореждането може да се обжалва пред тричленен състав на IV отделение на ВАС в седемдневен срок от съобщаването му на страните. Съдия :

Други данни

В регистъра от
15.08.2026
Последно в регистъра
22.08.2026