Разпореждане · № 8520/2026 · дело 7400/2026

4 август 2026 г.Актове на ВАСВърховен административен съд

Акт

Вид
Разпореждане
Номер
8520
Година на номера
2026
Дело №
7400/2026

Попитайте асистента за този запис

Безплатно
Два въпроса на седмица, без регистрация.

Текст на акта

По дело 7400 / 2026 РАЗПОРЕЖДАНЕ № 8520 София , 04.08.2026 г. Върховният административен съд на Република България - Четвърто отделение, в закрито заседание в състав: СЪДИЯ : ТАТЯНА ХИНОВА сложи за разглеждане административно дело № 7400 по описа за 2026 година Производството е образувано по частна жалба с вх. № 19943 от 16.07.2026 г., подадена от "Стройинженеринг - 9" ЕООД срещу определение № 619 от 02.07.2026 г. на на Комисията за защита на конкуренцията по преписка № КЗК-416/2026 г. С разпореждане на председателя на четвърто отделение от 20.07.2026 г., частната жалба е оставена без движение, като като неотговаряща на изискванията на чл. 220, ал. 1, изр. трето от ЗОП, вр. чл. 235а от АПК – към частната жалба не е приложен документ за платена държавна такса.. На частния жалбоподател са дадени указания в тридневен срок от съобщаване на разпореждането на осн. чл. 220, ал. 1, изр. трето от ЗОП, вр. чл. 235а от АПК и чл. 52 във вр. с чл. 12 от Закона за въвеждане на еврото в Република България частният жалбоподател да внесе държавна такса в размер на 76,69 евро (седемдесет и шест евро и шестдесет и девет евроцента) евро, с равностойност от 150 (сто и петдесет) лева по сметка на Върховния административен съд: IBAN - BG62 BNBG 9661 3100 1780 01, или да заплати същата на ПОС-терминал в канцелария 13, партер, в сградата на Върховен административен съд, и да приложи документ за внесена такса в деловодството на съда. Частният жалбоподател е предупреден, че при неизпълнение на указанията в посочения срок жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а след образуване производството ще бъде прекратено. Частният жалбоподател е уведомен с изпращане на разпореждането на електронен адрес, посочен в адресната част на частната жалба. Получено е електронно генерирано съобщение за получаване на разпореждането в електронната система на получателя на 20.07.2026 г. Срокът за изпълнение на указанията при това положение е изтекъл на 23.07.2026г. – четвъртък, присъствен ден. Дадените указания не са изпълнени. С оглед на изложеното, счетох че е налице хипотезата на чл. 213а, ал. 6, т.2, приложим на основание чл. 236 от АПК, предвиждаща, че ако нередовностите не бъдат отстранени в дадения срок и в цялост, председателят на отделението с разпореждане оставя жалбата без разглеждане и прекратява производството по делото. По изложените съображения, председателят на четвърто отделение на Върховния административен съд Р А З П О Р Е Д И: ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ частна жалба с вх. № 19943 от 16.07.2026 г., подадена от "Стройинженеринг - 9" ЕООД срещу определение № 619 от 02.07.2026 г. на на Комисията за защита на конкуренцията по преписка № КЗК-416/2026 г. ПРЕКРАТЯВА производството по адм. д. № 7400/2026г. по описа на Върховния административен съд. Разпореждането може да се обжалва пред тричленен състав на четвърто отделение на Върховния административен съд в седемдневен срок от съобщаването му на страните. СЪДИЯ :

Други данни

В регистъра от
15.08.2026
Последно в регистъра
16.08.2026