Разпореждане · № 8953/2026 · дело 9546/2026

18 септември 2026 г.Актове на ВАСВърховен административен съд

Акт

Вид
Разпореждане
Номер
8953
Година на номера
2026
Дело №
9546/2026

Попитайте асистента за този запис

Безплатно
Два въпроса на седмица, без регистрация.

Текст на акта

По дело 9546 / 2026 РАЗПОРЕЖДАНЕ № 8953 София , 18.09.2026 г. Върховният административен съд на Република България - Четвърто отделение, в закрито заседание в състав: СЪДИЯ : ТАТЯНА ХИНОВА сложи за разглеждане административно дело № 9546 по описа за 2026 година Производството е по реда на чл. 213а, ал. 6, т. 2 вр. чл. 208 от Административнопроцесуалния кодекс (АПК) и чл. 216, ал. 7 от Закона за обществените поръчки (ЗОП). Образувано е по касационна жалба с вх.№23423/01.09.2026г., подадена от ДЗЗД „АКВА КАРЛОВО“ срещу решение № 767 от 06.08.2026г., постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка № КЗК-560/2026г.. С разпореждане на председателя на четвърто отделение от 03.09.2026г. касационната жалба е оставена без движение като неотговаряща на изискванията на чл. 213, т. 3 от АПК, приложими на основание чл. 216, ал. 7 и чл. 220, ал. 1 от ЗОП – към касационната жалба не е приложен документ за платена държавна такса. На касационния жалбоподател са дадени указания в тридневен срок, на основание чл. 220, ал. 1 от ЗОП, вр. чл. 2, ал. 1 от Тарифа за таксите, които се събират за производствата по Глава XXVII от ЗОП пред КЗК и пред ВАС /посл. изм. и доп. ДВ, бр. 107 от 2018 г., в сила от 01.01.2019 г./ и чл. 52 във вр. с чл. 12 от Закона за въвеждане на еврото в Република България да внесе държавна такса в размер 2300,81 (две хиляди и триста евро и осемдесет и един евроцента) евро с равностойност 4500 (четири хиляди и петстотин) лева по сметка на Върховния административен съд: IBAN - BG62 BNBG 9661 3100 1780 01, или да заплати същата на ПОС-терминал в канцелария 13, партер, в сградата на Върховен административен съд, и да представи документ за внесена такса в деловодството на съда. Касационният жалбоподател е предупреден, че при неизпълнение на указанията в посочения срок касационната жалба ще бъде оставена без разглеждане, а след образуване производството ще бъде прекратено. Разпореждането е изпратено за връчване на електронен адрес, посочени в адресната част на касационната жалба. Получено е автоматично генерирано съобщение за получаване на съобщенията на 03.09.2026г... Срокът за изправяне на констатираната нередовност е изтекъл на 08.09.2026г. – първият присъствен ден. Нередовността не е отстранена. Отстраняването на констатираната нередовност по дадените с разпореждането на председателя на четвърто отделение на Върховния административен съд указания и в преклузивния срок по чл. 216, ал. 2 и 7 от ЗОП е условие за редовност на процесуалното действие по оспорване. Неговото неизпълнение се явява процесуална пречка за развитие на съдебното производство по заявения правен спор. Отсъствието на редовно сезиране на съда по хипотеза изключва възникването на процесуално правоотношение по жалбата и разглеждането на спора по същество. Налице е хипотезата на чл. 213а, ал. 6, т. 2 от АПК, предвиждаща, че ако нередовностите не бъдат отстранени в дадения срок, председателят на отделението с разпореждане оставя жалбата без разглеждане и прекратява производството по делото. По изложените съображения, председателят на четвърто отделение на Върховния административен съд Р А З П О Р Е Д И: ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ касационна жалба с вх.№23423/01.09.2026г., подадена от ДЗЗД „АКВА КАРЛОВО“ срещу решение № 767 от 06.08.2026г., постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка № КЗК-560/2026г.. ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 9546/2026 г. по описа на Върховния административен съд. Разпореждането може да се обжалва пред тричленен състав на IV отделение на ВАС в седемдневен срок от съобщаването му на страните. СЪДИЯ :

Други данни

В регистъра от
19.09.2026
Последно в регистъра
19.09.2026