Разпореждане · № 8954/2026 · дело 9547/2026
Акт
- Вид
- Разпореждане
- Номер
- 8954
- Година на номера
- 2026
- Дело №
- 9547/2026
Попитайте асистента за този запис
Текст на акта
По дело 9547 / 2026 РАЗПОРЕЖДАНЕ № 8954 София , 18.09.2026 г. Върховният административен съд на Република България - Четвърто отделение, в закрито заседание в състав: СЪДИЯ : ТАТЯНА ХИНОВА сложи за разглеждане административно дело № 9547 по описа за 2026 година Производството е образувано по частна жалба с вх.№23436 от 01.09.2026г., подадена от „ПАРСЕК ГРУП“ ЕООД срещу определение № 844 от 20.08.2026г., постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка № КЗК-762/2026г. С разпореждане на председателя на четвърто отделение от 03.09.2026г. частната жалба е оставена без движение като неотговаряща на изискванията на чл. 212, ал. 2 и чл. 213, т. 1, т. 2 и 3 от АПК, приложими на основание чл. 216а, ал. 3 и чл. 220, ал. 1 от ЗОП – частната жалба не е приподписана от адвокат или юрисконсулт и липсва документ за платена държавна такса. Дадени са указания в тридневен срок от съобщението, подателят на частната жалба да представи частната жалба приподписана от адвокат или юрисконсулт като приложи надлежно пълномощно за касационната инстанция. Указано е, че в случай, че частният жалбоподател или неговият законен представител, като се касае за юридическо лице, е лице с юридическа правоспособност, следва да представи удостоверение за придобита юридическа правоспособност. Дадени са указания в същия срок от съобщаване на разпореждането на осн. чл. 220, ал. 1, изр. трето от ЗОП, вр. чл. 235а от АПК и чл. 52 във вр. с чл. 12 от Закона за въвеждане на еврото в Република България, частният жалбоподател да внесе държавна такса в размер 76,69 (седемдесет и шест евро и 69 евроцента) евро с равностойност 150 (сто и петдесет) лева по сметка на Върховния административен съд: IBAN - BG62 BNBG 9661 3100 1780 01, или да заплати същата на ПОС-терминал в канцелария 13, партер, в сградата на Върховен административен съд, и да приложи документ за внесена такса в деловодството на съда. Частният жалбоподател е предупреден, че при неизпълнение на указанията в посочения срок жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а след образуване производството ще бъде прекратено. Частният жалбоподател е уведомен с изпращане на разпореждането на електронен адрес, посочен в адресната част на частната жалба. Получено е потвърждение за получаване на съобщението на 03.09.2026г. Срокът за изпълнение на указанията при това положение е изтекъл на 08.09.2026г. - първият присъствен ден. Дадените указания не са изпълнени. С оглед на изложеното, счетох че е налице хипотезата на чл. 213а, ал.2, т.6 от АПК, приложим на основание чл.236 от АПК, предвиждаща, че ако нередовностите не бъдат отстранени в дадения срок председателя на отделението оставя жалбата без разглеждане и прекратява производството. По изложените съображения, председателят на четвърто отделение на Върховния административен съд Р А З П О Р Е Д И: ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ частна жалба с вх.№23436 от 01.09.2026г., подадена от „ПАРСЕК ГРУП“ ЕООД срещу определение № 844 от 20.08.2026г., постановено от Комисията за защита на конкуренцията по преписка № КЗК-762/2026г. ПРЕКРАТЯВА производството по адм. д. № 9547/2026г. по описа на Върховния административен съд. Разпореждането може да се обжалва пред тричленен състав на четвърто отделение на Върховния административен съд в седемдневен срок от съобщаването му на страните. СЪДИЯ :
Други данни
- В регистъра от
- 19.09.2026
- Последно в регистъра
- 19.09.2026